Українська кіноакадемія знову представляє дайджест, в якому зібрано найцікавіші новини з української кіноіндустрії.
В конкурсній програмі «Горизонти» представлені фільми «Носоріг» Олега Сенцова та «Цензорка» Петера Керекеша, які були створені у копродукції з Україною. А драму Валентина Васяновича «Відблиск» відібрано до головного конкурсу фестивалю. Цьогоріч Венеційський кінофестиваль пройде з 1 по 11 вересня.
Короткометражний фільм Анастасії Буковської «Бульмастиф» доступний до перегляду онлайн на платформі Takflix.
Стрічка розповідає про ветерана АТО Мітю, який намагається повернутися до мирного життя. Одного вечора він зустрічає загубленого бульмастифа, який допомагає герою відпустити спогади про пережитий досвід.
Комедійна історія створена за сценарієм письменниці та музикантки Ірени Карпи. В центрі сюжету — затятий холостяк Петро, який на вечірці з друзями б’ється об заклад, що зможе прожити під одним дахом із жінкою протягом місяця. «Сусідкою» героя стає розлучена вчителька музики, а також її двоє дітей.
Режисеркою фільму стала Наталя Пасеницька, а головну роль виконує актор Артемій Єгоров. Прем’єра фільму запланована під Новий 2022 рік.
Документальна стрічка Володимира Мули «UKE/ЮКІ» стала доступною для перегляду на міжнародній платформі Amazon. У фільмі зібрані історії видатних українців-володарів Кубку Стенлі, які у різний час здобували світову славу та долучалися до становлення найвпізнаванішої ліги світу – NHL.
Закінчено зйомки повнометражного дебюту Віри Яковенко «Подвійний імельман», в якому головну роль виконала народна артистка України Лариса Руснак.
За сюжетом, після падіння українського літака члени екіпажу опиняються на окупованій території на Донбасі й змушені поодинці вибиратися звідти, для чого їм доведеться провернути «подвійний імельман» зі своїм життям. Головна героїня – мама одного з членів екіпажу, яка намагається допомогти сину вибратися з полону.
Сценарій до фільму написала відома письменниця Ірен Роздобудько. У 2020 році її сценарій посів перше місце у Міжнародному літературному конкурсі “Коронація слова” у номінації «Кіносценарії».
До переліку кінопроєктів-переможців конкурсного відбору Рада включила 22 кінопроєкти за 6 напрямками.
У переліку опинилися два анімаційні серіали: «Хоробрі Зайці» (сезон 2) режисера Тіма Ференбаха та «Школа для малих чудовиськ» Романа Кепкало. Також у списку – чотири ігрові повнометражні фільми спільного виробництва (мажоритарна копродукція): «Соломен» Олександра Березаня, «Мільйонери» Семена Горова, «Дике літо в Криму» Оксани Тараненко та «Режисер» Костянтина Коновалова.
Три ігрові повнометражні фільми спільного виробництва (міноритарна копродукція): «Алагьоз» Марії Ібрагімови, «Дім» Ора Сіная, «Транзитні часи» Ани-Феліції Скутельніцу.
П’ять неігрових фільмів (міжнародна копродукція): «Лікування смертю» Сергія Волкова, «Піратське Майбутнє» Юджина Юнга, «Сад Дідуся» Кроля Тарнавські, «Забулене майбутнє» Валентина Шпакова і «Революція на граніті: робота над помилками» Тараса Ткаченка.
З повним переліком проєктів можна ознайомитися на сайті Держкіно.
Заявки прийматимуть до 27 серпня 2021 року. Цього року також запровадили дві нові номінації – за «Найкращий сценарій» та «За досягнення». Подати заявку на здобуття премії «Кіноколо» можна за посиланням.
У 2021 році проведення Київського тижня критики заплановано на 21-27 жовтня.
Більше новин про українське кіно можн знайти в Telegram-каналі Української кіноакадемії.