Disney дарує глядачам захопливу пригоду, яка дозволить на дві години перенестися у сповнену небезпечних подій та неймовірно красиву Амазонку. Запевняємо: вам неодмінно варто піти на сеанс до кінотеатру, а чому саме — читайте в новому матеріалі Yabl.
Ми вже звикли до того, що фільми знімають за книгами, коміксами та навіть серіями іграшок, але щоб в основі стрічки був атракціон… Хто може собі таке дозволити? Звісно, Disney, бо вони вже робили щось схоже близько 20 років тому, коли запускали серію «Пірати Карибського моря». Інший цікавий факт: ці атракціони створював сам Волт Дісней, тому його спадок буквально оживає. І це дійсно круто, бо останнім часом виник дефіцит подібного масштабного кіно, яке дійсно може розважити під час перегляду.
Про що фільм? Лілі зі своїм братом покидає Лондон, щоб вирушити в найяскравішу та найнебезпечнішу пригоду в своєму житті. Пункт їхнього призначення: джунглі Амазонки, де необхідно знайти легендарне дерево з магічними та цілющими властивостями. Для двох британців така місія занадто складна, тому вони винаймають старенький пароплав із харизматичним капітаном Френком. Різношерсте тріо пробирається в гущавину тропічних лісів, де зіштовхується з підступними ворогами, яких теж цікавлять надзвичайні властивості старого дерева…
Після трейлерів та кадрів з фільму глядач міг розраховувати на веселу пригоду з екзотичним присмаком, і саме її він отримає під час перегляду — це чи не найкраще, що може відбутися під час походу в кінотеатр, бо «Круїз у джунглях» не маскується під щось інше. Двейн Джонсон та Емілі Блант, які виконали головні партії, створили чудовий тандем: вони жартували, дуркували та поступово розкривали своїх героїв завдяки взаємодії між собою та оточенню — як людському, так і природному.
Напевно, ще під час написання сценарію орієнтирами стали «Пірати Карибського моря» та «Лара Крофт», також додали щіпку «Мумії» — коктейль із цих інгредієнтів став успішним, бо вдалося не тільки створити атмосферу справжньої пригоди, але також не допустити значних буксувань під час розвитку історії. Так, не варто очікувати від «Круїзу у джунглях» глибокого змісту, бо стрічка знімалася зовсім не для цього — атракціону дали шанс заявити про себе на екранах кінотеатрів, і це завдання виконано в ефектному стилі.
Коли Волт Дісней створював однойменний атракціон для Діснейленду, деякі його складові сприймалися зовсім інакше, саме тому творці навмисно порушували актуальні нині питання — і щодо ролі жінок у суспільстві, і про поневолення тварин, і про дискримінацію різного типу. Це зроблено максимально ненав’язливо й тому доповнює розповідь важливими штрихами, які позбавляють її одноманітності, згубної для будь-якого фільму.
Для режисера Жауме Колєт-Серри ця картина стала найзначнішою роботою, яку він отримав після низки доволі непоганих фільмів («Повітряний маршал», «Мілина»). Таке «підвищення» не завжди завершується вдало, але іспанець впорався з поставленим завданням, осідлавши найважливішу хвилю — ту, яка подарувала атмосферу літа, екзотики та захопливих пригод. Як відомо, наступного року відбудеться прем’єра нового блокбастера від Жауме — «Чорний Адам», в якому головну роль виконав його давній знайомий Двейн Джонсон.
Важливий момент: український дубляж у цьому фільмі настільки драйвовий та смішний, що його теж можна вважати вагомою причиною для походу в кінотеатр. Варто подякувати всім, хто до нього причетний, бо сприйняття стрічки було настільки легким, що ти немов у короткочасну відпустку злітав — такий експіріенс запам’ятовується. Також наш дубляж зробив деяких другорядних персонажів більш колоритними, тому ближче до завершення фільму очікуєш ще однієї словесної перлини, особливо від антигероя Джессі Племенса.
Disney останніми роками не вистачало стрічок рівня «Круїзу у джунглях», до того ж «Пірати Карибського моря» після третьої частини — лише бліда тінь тієї франшизи, яка підкорювала серця глядачів. Харизматичні головні герої завжди будуть рушійною силою таких фільмів, але навіть вони не в змозі чимось допомогти, коли сюжет заходить у глухий кут, а все, на що сподіваються творці, — спецефекти та не завжди дієвий гумор.
Формула успіху не така вже й складна, головне — витримувати типові для будь-якого блокбастера пропорції. Чому ж це не спрацьовує в кожному фільмі з великим бюджетом? Деякі ідеї або не заслуговують на реалізацію, або ними займалися не ті люди та не в той час. Кіно — це неодмінно американські гірки, і далеко не завжди віражі дарують ті емоції, на які ти розраховуєш.
Можна лише порадіти, що «Круїз у джунглях» доповнив перелік стрічок, до яких глядач згодом захоче повернутися. Повернутися, щоб знову стати учасником яскравої літньої пригоди разом із капітаном Френком, цілеспрямованою Лілі та багатьма іншими персонажами, які не дозволять вам сумувати під час сеансу.