Одрі Тоту — 45! Новий матеріал Yabl присвячує кращим ролям чарівної француженки, у доробку якої не лише культова стрічка «Амелі».
До переліку робіт ми перейдемо трошки згодом, а спочатку пригадаємо цитату Одрі, яка чудово характеризує її:
«Чарівність цінніша, ніж краса. Ви можете протистояти красі, але не можете протистояти чарівності».
Що ж, чарівність зробила тендітну француженку настільки особливою акторкою, що коли дивишся фільми з нею — з екрану немов ллється щось зігрівальне та захопливе, воно невидиме, але має дуже потужну силу. Режисери використовують це, бо так створюється магія, яка огортає історії, робить їх більш живими й цікавими. Нижче — вісім ролей, що дійсно заслуговують на увагу глядача. Якщо не дивилися щось із нашого переліку — у вас з’явилися варіанти для вечірнього дозвілля.
Усі ми з чогось починаємо, чи не так? Одрі зіграла молоду робітницю салону краси і зробила це настільки впевнено, що згодом отримала премію «Сезар» у категорії «Найперспективніша акторка» за участь у цьому фільмі, який став дебютом у повному метрі. Тоту не виконувала головну роль, але її поява вийшла дійсно ефектною — глядачі та критики залишилися задоволеними, але найцікавіше було попереду, чекати довелося всього декілька років.
Звісно, неможливо пройти повз найвідомішу роль у кар’єрі Одрі Тоту. 20 років, які минули після прем’єри, ніяк не позначилися на легкій та магічній атмосфері, що підкорює глядача з перших хвилин. Одрі — одна з важливих складових успіху, бо її чарівна безпосередність посприяла своєрідній невагомості історії, завдяки чому дві години хронометражу зовсім не відчуваються. Стрічка стала хітом у світовому прокаті, багато людей почали мріяти про візит у те саме кафе «Два вітряки» на Монмартрі, щоб відчути життєвий ритм району, де головна героїня занурювала руку в мішок із квасолею, відламувала чайною ложечкою скоринку крем-брюле та пускала «млинці» мальовничим каналом Сен-Мартен. Ми впевнені, що у вашій голові вже заграв саундтрек із фільму.
Британський кримінальний трилер вийшов майже одразу після перевтілення Одрі Тоту в Амелі Пулен, тому новий образ (вона зіграла туркеню Шинай, яка працює прибиральницею в готелі) та максимально інакша атмосфера викликали неабиякий інтерес. На щастя, француженка всім довела, що кардинальна зміна навколишнього середовища для неї не проблема, бо замість яскравих кольорів отримала гнітючі, брудні та небезпечні вулиці, до того ж готель, де працює її героїня, немов притягує до себе неприємності. Ніжність посеред жорсткості — як промінь надії.
Друга спільна робота Жан-П’єра Жене та Одрі Тоту після «Амелі». Одрі зіграла Матільду, яка починає шукати свого нареченого після завершення Першої світової війни. Вірогідність позитивного результату — близько нуля, але це її не зупиняє, бо чоловік був сенсом непростого життя, тому навіть мирне небо над головою не приносить задоволення. Ми знову бачимо, як після «Гарненьких брудних речей» Одрі втілює непростий образ і робить це багатогранно — її Матільда розвивається, бо починає грати не за правилами та ризикувати. Головне — війна та детектив стали успішним доповненням романтичної складової, бо жанрове розшарування було б фатальним.
Однойменний роман Дена Брауна став бестселером, тому екранізація була неминучою. Головну роль виконав Том Генкс, а компанію йому склала Одрі Тоту, яка зіграла криптологиню Софі Неве — вона ідеально підійшла для цього. Хімія між героями — на місці, сюжетні повороти також: Ден Браун інакше не може, бо напружені історії з безліччю загадок та змов стали його візитівкою. Для француженки цей проєкт став наймасштабнішим за всю кар’єру, а касові збори у світі склали $758 млн.
Одрі Тоту — майже синонім чогось романтичного та легкого, хоча вона зробила все необхідне, щоб ролі не були одноманітними (вище якраз згадані ці фільми). Зі стрічкою «Просто разом» усе навпаки — це той випадок, коли творці на повну використали шарм Одрі, і цьому посприяв партнер у кадрі Гійом Кане: актори чудово виконали завдання, тому романтична історія вийшла цікавою, незважаючи на свою простоту. Зазначимо, що картина створена на основі роману письменниці Анни Гавальди.
Роль Амелі багато хто вважає найкращою в Одрі Тоту, але є ще один кандидат на це звання — її перевтілення в Габріель Шанель у біографічній драмі про революціонерку у світі моди. Творці старанно реконструювали деталі епохи та передали атмосферу завдяки візуальній складовій. Одних декорацій було б недостатньо (хоча вони — неймовірні!), тому на першому плані розвиток головної героїні у виконанні Тоту. Якою була Коко Шанель? Чим саме вона жила та, найцікавіше, як створювалися майбутні шедеври, що зробили її відомою на весь світ? Хтось упевнений у надмірній стерильності стрічки, однак як біографія — вона все-таки вдала, і чимала заслуга в цьому саме Одрі Тоту.
Одрі грає Наталі, життя якої раптово руйнується, коли її хлопець потрапляє під колеса машини… Як тепер будувати майбутнє без нього? Душевний біль вдається частково заглушити завдяки роботі — це, наприклад, дозволяє їй отримати більш прибавливу посаду. Ніхто не міг уявити, що одного дня вона вирішить поцілувати колегу Маркуса — просто так, не надаючи цьому особливого значення. Але цей поцілунок стає для Маркуса викликом, бо він уже не може перестати думати про Наталі… «Ніжність» — це не лише чудові роботи Одрі Тоту та Франсуа Дам’єна, але й дієвий коктейль із драми, романтики та комедії, що робить стрічку ідеальною для затишного домашнього перегляду.
Перелік робіт можна продовжувати, бо уваги заслуговує й гаряча роль у «Фатальній красуні», і цікава героїня в біографічній драмі «Одіссея» про Жака-Іва Кусто та його сім’ю. Сподіваємося, у майбутньому Одрі буде значно частіше радувати нас чудовими проєктами.