Хороша франшиза для кіновиробників — це гарний спосіб заробити. Популярні герої з’являються на екрані, глядачі задоволені, каса зібрана. Але іноді бажання «урвати куш» заходить надто далеко. Тоді персонажів, які за сюжетом загинули, «воскрешають» усупереч усім законам логіки. Тож які кінофраншизи це зробили та чи виправдали вони такі «воскресіння» — читайте далі в матеріалі Yabl. УВАГА! Тут є спойлери.
Одразу згадаємо велику франшизу за коміксами Marvel. «Остання битва» планувалася як завершальний фільм оригінальної трилогії «Людей Ікс». Продюсери захотіли поставити величезну крапку в історії школи мутантів та додати трохи трагізму. Саме в цій картині вмирають ключові персонажі: Скотт Саммерс (Циклоп), Джин Ґрей та, найважливіше, Чарльз Ксав’є (Професор Ікс), який гине в середині фільму від рук своєї улюбленої й талановитої учениці Джин. Фанати коміксів очікували на такий розвиток подій, але звичайного глядача ця сцена дуже вразила.
І яке ж було здивування кіноманів, коли вони побачили живого та здорового Ксав’є у фільмі «Росомаха» (2013). У фінальній сцені Професор Ікс зустрічає здивованого Росомаху в аеропорту й говорить про небезпеку, що загрожує всім мутантам.
Як пояснили «воскресіння»: на просте запитання «як?» продюсери відповіли, що Ксав’є «переселив» свою свідомість у тіло людини, що перебувала в комі. Цю сцену можна було побачити після титрів «Останньої битви». Але все одно залишилося загадкою, як Професор отримав своє тіло, будучи всередині іншого. Продюсери замовчували цей факт, а фанати зауважували, ніби в коміксах Ксав’є мав брата-близнюка, що весь час був у комі. Звучить логічно, хоча ані у фільмі «Люди Ікс: Перший Клас», ані в подальших частинах франшизи це не було виправдано.
«Пірати Карибського моря: Прокляття Чорної Перлини» повністю перезавантажили кінообрази піратів в уяві звичайного глядача. Акторська робота Джонні Деппа як капітана Джека Спарроу була визнана багатьма кінокритиками. Окрім Деппа, фахівці також виділяли австралійця Джеффрі Раша, що зіграв затятого ворога Джека — капітана Гектора Барбосу. За сюжетом першої частини «Піратів», він — живий мрець, який став жертвою прокляття Кортеса. Після зняття прокляття Гектор гине від кулі Джека Спарроу, а в сиквелі з’являється наприкінці фільму. Капітана «воскрешає» відьма Тіа Дальма, яка каже, що лише той може врятувати Джека зі скрині Деві Джонса. Друга частина зібрала велику касу й завершилася триквелом «На краю світу». Але таємниця «воскресіння» Барбоси так і лишилася за кадром.
Як пояснили «воскресіння»: звісно, щось схоже на пояснення ми отримали в третій частині франшизи. На запитання команди, чому не можна врятувати Джека Спарроу так само, як і Барбосу, Тіа Дальма відповіла: «Барбоса помер лише!» Дивує той факт, що коли вони побачили привида батька Елізабет Свон, Тіа Дальма відмовилася його «воскресити», бо той віднайшов спокій. Чому Гектор Барбоса не мав спокою — загадка. Але це не найгірше рішення продюсерів, адже основна історія завершилася гідно.
Злий Імператор Палпатін вселяв жах у всю далеку-далеку галактику з «Зоряних війн: Помста Ситхів»(2005) до «Зоряних війн: Повернення Джедая»(1983). Як ми добре пам’ятаємо, Дарт Вейдер, що повернувся до Світлого Боку Сили, кинув Імператора в реактор нової «Зірки смерті», рятуючи свого сина Люка Скайвокера. Саму ж «Зірку смерті» наприкінці стрічки підірвали повстанці, щоб позбутися космічної зброї назавжди.
Сага про «Зоряні війни» до сьогодні одна з найприбутковіших кінофраншиз взагалі. Було видано велику кількість коміксів, книжок та навіть створено два мультсеріали «Війни клонів», що ввійшли в канонічну історію.
Водночас 2015 року на екрани виходить стрічка «Зоряні війни: Пробудження Сили», яка, за словами сценаристів, стала прямим продовженням класичної саги.
Фішка в тому, що Disney викупила компанію Джорджа Лукаса Lucasfilm 2012 року, а з нею майже всі права на торгову марку «Зоряні війни».
Такий хід дозволив кіновиробникам перетворити чудову історію на «дійну корову», яка ще може давати прибуток.
Disney анонсувала нову трилогію, що мала стати новим об’єктом бажань старих фанів та привабити нових. Однак фільми вийшли відверто слабкими, а заманити глядача вдалося лише графікою та знайомими культовими персонажами. Спочатку сюжетну лінію спробували відтягти в інший бік, як порівняти з попередніми частинами, але в завершальному дев’ятому епізоді сценаристи все одно наступили на граблі.
Невдоволення глядача викликало повернення з небуття Імператора Палпатіна, який загинув ще в шостому епізоді. А головна героїня — Рей, виявилася онукою злодія, що зробило фінал схожим на примітивну «Санта-Барбару».
Як пояснили «воскресіння»: Та ніяк! Режисер і сценаристи чіткого визначення не дали, дарма що фанати його вимагали. Усе списали на Темний Бік Сили та її могутність. Ось до чого призводить жадібність, коли в тебе є права на один із найуспішніших фантастичних кіновсесвітів.
Перший фільм «Кінгсман: Таємна служба» режисера Метью Вона 2015 року вибухнув у прокаті та показав, наскільки вдало можна поєднати шпигунський бойовик та комедію. Особливо запам’ятовується персонаж Коліна Ферта — шпигун Ґаррі Гарт із позивним Ґалагед, який гине від рук головного лиходія Річмонда Валентайна (Семюел Л. Джексон). Валентайн після класичного кіношного діалогу із Гартом вистрілює тому в голову впритул. Сцена показана настільки чітко, що жодних сумнівів у смерті Ґалагеда не залишається.
Однак Метью Вон після прем’єри фільму наголосив на тому, що хоче повернути персонажа Ферта до сиквелу. Ходили чутки, ніби в продовженні буде представлений брат-близнюк Ґаррі Гарта чи навіть сам Гарт як зомбі. Але все виявилося простіше: ми знову побачили агента Ґалагеда на афіші та в трейлері стрічки «Кінгсман: Золоте кільце».
Як пояснили «воскресіння»: врятувати агента після пострілу в голову вдалося американській спецслужбі «Стейтсмен», шпигуни якої стежили за Гартом та Валентайном. Голову Ґаррі встигли обернути плівкою, а в місце поранення вколоти високотехнологічний гель, «який відновлює втрачені та пошкоджені клітини мозку» (цікава розробка, про яку, окрім американців, ніхто не знав). Тож Ґаррі живий, але з одним оком та амнезією.
Другий фільм, попри воскресіння крутого персонажа, сприйняли гірше та розкритикували. Мабуть, тому режисер відмовився знімати триквел, спрямувавши увагу на передісторію таємної служби «Кінгсман».
Третій фільм франшизи про «Чужого», здавалося б, поставив крапку в історії Елен Ріплі. Відчувши безвихідність свого становища (лейтенантку заразив іншопланетянин), вона скінчила життя самогубством — пірнула в розжарений метал. Якби стрічка називалася «Термінатор», можливо, продовження було б логічним, але через ненаситність продюсерів Елен повернулася до життя, що в багатьох викликало багато запитань. Як і з «Зоряними війнами», «Чужий» до сьогодні залишається «неораним полем» для кіновиробників, які хочуть заробити грошенят.
Як пояснили «воскресіння»: за 200 років від дня загибелі лейтенантки Ріплі військові та вчені в гонитві за створенням досконалої біологічної зброї повертають її до життя методом клонування з залишків крові. ДНК Елен і Чужого з’єдналися, і вчені сподіваються розділити їх, отримавши ембріон матки Чужих. Тут продюсери хоча б спробували більш-менш адекватно пояснити «воскресіння». Але навіть це не вберегло франшизу від нелюбові кіноглядачів.
У кіно теж діє принцип «що занадто, то не здраво»! Іноді хочеться, щоб жадібність продюсерів не була причиною знімати продовження стрічок, які мали значний касовий успіх і повагу глядачів. А які ви знаєте невиправдані «воскресіння» персонажів у популярних фільмах?