У житті кожної людини бувають моменти, коли все йде не за планом, коли руки опускаються, а зневіра наростає, ніби снігова лавина. У таких ситуаціях важливо натрапити на щось хороше і позитивне, що може якщо не повернути віру у власні сили, то принаймні подарувати дрібку натхнення і мотивації рухатись далі. Ми разом із медіасервісом MEGOGO абсолютно переконані, що це «щось» — фільми. Тож пропонуємо вашій увазі добірку картин, сюжет яких доводить: усе можливо!
Сімдесятирічний вдівець Бен після виходу на пенсію намагається знайти заняття до душі. Його авантюрна натура не дає йому просто сидіти цілими днями в кріслі та читати газети. Тож йому вдається отримати місце стажера в офісі магазину модного одягу. Герою Роберта де Ніро непросто потоваришувати з молодими колегами, які мають зовсім інший світогляд та знаються на сучасних технологіях. Бену доводиться просити про допомогу внука, навіть щоб з’ясувати, що таке USB. Зрештою стажеру вдається побудувати класні стосунки зі своєю начальницею, яку зіграла Енн Гетевей. Їхні взаємини злегка нагадують батьківські: Бен допомагає їй вирішити особисті проблеми з чоловіком, ділиться життєвою мудрістю та дає цінні поради. Ця легка, динамічна і мила історія точно здатна надихнути на нові звершення, навіть якщо вам ще далеко до пенсійного віку. Стрічка доводить, що не варто боятися братись за складні справи і сумніватися у власних силах. Цей світ підкоряється лише тим, хто кидає собі виклики.
Сюжет американської комедії 1987 року залишається актуальним і сьогодні: випускник коледжу намагається знайти роботу за спеціальністю, але його пошуки — безрезультатні. Тож головний герой Брантлі змушений працювати кур'єром у компанії свого дядька. Розуміючи, що компанія має чимало прогалин в управлінні, кмітливий юнак вигадує аферу. Він створює фіктивну високооплачувану посаду, яку сам і займає. Вигадавши собі інше ім’я, Брантлі встигає і пошту розносити, і успішно реформувати бізнес свого родича. Головну роль у стрічці зіграв Майкл Джей Фокс, відомий за роллю Марті у фантастичній трилогії «Назад у майбутнє». Історія його героя у цій картині вкотре доводить, що успіх не буває випадковим. Часто аби досягти професійних висот, доводиться йти на хитрощі, викручуватися, а іноді навіть працювати за двох. Та усі зусилля в результаті винагороджуються. Головне — віра, авантюризм та вміння створити можливості навіть там, де їх немає.
Історична стрічка про легендарного мандрівника Тура Геєрдала, якому вдалося здійснити неможливе: він перетнув Тихий океан на хиткому дерев’яному плоті під назвою «Кон-Тікі». Зробити це йому довелося, аби довести, що Полінезія була заселена з Латинської Америки, а не з Азії, як вважалося раніше. Йому не завадили ні відсутність підтримки та розуміння з боку родини, ні жорстокість стихії та відчуття, що така авантюра — прирікання себе на вірну смерть. Божевільний, але при цьому документальний сюжет здатен захопити якщо не з перших хвилин, то принаймні з того моменту, коли маленький і ненадійний пліт опиняється в оточенні акул у відкритому океані. Загалом ця стрічка присвячена особистостям, одержимість і впертість яких здатні змінити наше уявлення про людські можливості.
Стати зіркою кантрі-музики — таку мету поставила собі молода і талановита Роуз-Лінн. Побудувати успішну кар'єру співачки їй заважає те, що вона лише нещодавно вийшла з тюрми та має попіклуватися про своїх дітей, яким так потрібна її увага. Назва фільму дає зрозуміти, що непростий характер головної головної героїні та її вміння долати труднощі допоможуть досягти бажаного. З розвитком сюжету майбутня зірка сцени починає усвідомлювати, що лише від неї самої залежить те, ким вона буде. Прийняття відповідальності за своє життя дозволяє швидше наважуватися на доленосні вчинки. Мова музики дозволяє Роуз відтворити всі складні події з життя у творчості. Відкриваючись перед сотнями незнайомих людей, вона ніби заново переживає усі перипетії. Стрічка настільки життєствердна, що під кінець абсолютно не залишає сумнівів. Сцена — лише метафора успіху, який ми всі визначаємо для себе по-різному. Але пам'ятайте: у Роуз вийшло. Вийде і у вас!
Боротися з поганим настроєм часто допомагає відерце шоколадного морозива або гаряча піца з тягучим сиром та хрусткими бортиками. Це ми до того, що фільм про їжу — теж непогана ідея для пошуку життєвих сил. Головний герой цієї стрічки — шеф-кухар, який прагне отримати третю зірку Мішлену. Та обставини складаються так, що він втрачає посаду у паризькому ресторані і тепер розкриває устриці у вуличній забігайлівці. Ця історія нетипова, адже вона не про те, що потрібно ставати дедалі кращим, а навпаки про те, що іноді варто побороти маніакальне прагнення досконалості, аби досягти успіху. У героя Бредлі Купера можна багато чому повчитися. Наприклад, як пережити провал, як витягти себе із жахливих станів і почати спочатку заради мрії, а ще — як долати перешкоди, не долаючи при цьому себе. Незважаючи на всі невдачі, він очолює лондонський ресторанчик, збирає команду кращих кухарів і робить перші кроки назустріч цілі. Прихильникам відкритих фіналів дивитися обов’язково.
Що потрібно для того, аби перегорнути сторінку життя з ненависною роботою та відсутністю перспектив і почати писати нову успішну історію? Лише доступ до інтернету і сміливість приписати собі трошки заслуг. Саме так і вчинив друг головної героїні цієї стрічки. Додавши фейкової інформації та світлин на сторінку Майї у Фейсбуці, він допомагає їй отримати високу посаду у престижній фінансовій компанії. Народна мудрість каже: fake it till you make it, і ця романтична комедія тому доказ. Режисер Пітер Сігал зумів показати: єдине, що нас зупиняє — це ми самі. Роль Майї на екрані втілила Дженіфер Лопес. Прихильники її творчості стверджують, що у цьому фільмі вона з'являється у звичному для себе амплуа. Втім, легкі сюжети зі щасливими збігами, крутими поворотами долі і гепі-ендами точно не будуть зайвими, якщо ви у пошуках натхнення.
Ще одна стрічка про завзятість та цілеспрямованість, яка зносить усі перешкоди на своєму шляху. І знову заснована на реальних подіях. Героїня Джулії Робертс сама виховує трьох дітей від двох шлюбів та шукає роботу, не маючи освіти. Після купи відмов від роботодавців Ерін таки отримує місце у фірмі і стає активісткою захисту навколишнього середовища та прав споживачів. Вона починає боротьбу проти енергетичного гіганта, який використовує шкідливі речовини у виробництві і тим самим отруює людей. Сюжет цієї біографічної драми розповідає історію жінки, яка завдяки вірі в свої сили змогла допомогти сотням людей. Цікаво, що сама Ерін Брокович з'являється в епізоді фільму у ролі офіціантки на ім'я Джулія. Після виходу фільму на екрани про діяльність Брокович дізнався весь світ. Жінка стала ще більш успішною у своїй професії і навіть почала вести телевізійне шоу про захист прав людини.
Добірка фільмів про успіх була б неповноцінною без історії про людину, яка винайшла майбутнє в гаражі. Імперія, яку створив Стів Джобс у 1976 році продовжує і сьогодні очолювати рейтинг найдорожчих компаній світу. Історія комп'ютерної індустрії багата на імена новаторів та сміливців, які винаходили технології, що змінили світ. Але чомусь саме Джобсу вдалося стати іконою, легендою і недосяжним ідеалом. Звісно, шлях до олімпу не був легким. Якраз про це і йдеться у біографічній стрічці всесвітньо відомого режисера Денні Бойла. Сюжет фільму умовно поділяється на три частини, у кожній з яких показаний один знаковий продукт компанії: NeXT, Macintosh та iMac. У перервах між розробками та презентаціями розгортаються складні стосунки Джобса з донькою та жінками, а також демонструється його неоднозначний підхід до управління. Цікаво, що консультував знімальну групу під час зйомок сам Стів Возняк — програміст та співзасновник Apple. Цей фільм, як і сама біографія Стіва Джобса — постійне джерело натхнення та мотивації. Не забувайте, що ви самі творите своє життя і, як казав класик, — stay hungry stay foolish!