Національний центр «Український дім» представив масштабну програму до Дня Незалежності України. Вдень 25-28 серпня відвідувачі національного центру побачать тотальну відеоінсталяцію «Україна з неба», а ввечері у ці дні – мультимедійну site-specific виставу «ШЛЯХ ДО...».
«Україна з неба» відкриє дивовижні краєвиди, культурні феномени з усіх регіонів країни з висоти пташиного льоту. Інсталяція працюватиме у форматі 360° в атріумі на трьох ярусах Українського Дому. Художнє світло та оригінальна музика навіюватиме чарівливу та сугестивну атмосферу для відкриття України з абсолютно нових сторін. Квитки можна придбати за посиланням.
«ШЛЯХ ДО...» організатори називають «великою мрією про майбутню Україну, в яку всі ми хочемо прийти». У виставі ідея шляху розкривається як метафора змін та сутнісних перевтілень, прийняття себе та звільнення від будь-яких умовностей. Це шлях зрілості, незалежності та опанування власної сили.
Драматургія побудована у 4-вимірній площині. Вона залучає всі органи чуття глядачів та пропонує великий спектр емоцій. У новому експериментальному форматі, що синтезує мистецтво та технології, поєднано такі складові:
Унікальність вистави, яка стала можливою саме в Українському домі, полягає у site-specific орієнтації з максимальним використанням особливостей багатошарової архітектури. Події такого масштабу та формату в Україні ще не було. Квитки можна придбати за посиланням.
До того, святкова програма до Дня Незалежності має благодійну складову. Із допомогою Національного музею Революції Гідності на виставу запрошено родини Героїв Небесної Сотні та постраждалих учасників Революції Гідності. Також, за підтримки громадської організації «Асоціація медиків Революції Гідності» на знак поваги до невпинної і складної роботи задля життя та здоров’я кожного українця на подіях будуть присутні медики Майдану та лікарі, які нині борються з пандемією коронавірусу.
Однією з ціннісних особливостей проєкту є інтеграція жестової мови у хореографію та драматургію вистави. Команд вистави хоче знайти взаєморозуміння з виключеною групою людей із вадами слуху та об’єднати глядацьку аудиторію, а також — підкреслити важливість інклюзії у сучасних мистецьких проєктах. Наставницею з жестової мови для театру танцю «Тотем» стала Сандра Кущенко — перекладачка жестової мови та проєктна менеджерка ГО «Відчуй». Ініціаторами інклюзивного компонента стали офіційні партнери програми Visa та Ощадбанк.