Недарма кажуть, що з подорожей людина повертається іншою. Далекі країни змушують переосмислити певні моменти свого досвіду та знайти більше сил і натхнення для нових звершень. Іноді магічну силу мають не лише мандрівки, а й фільми про них. Тож сьогодні наш «туроператор» — медіасервіс MEGOGO. На вас чекає кіномаршрут до Америки, Китаю, Таїланду, Індії, Індонезії та Італії.
Життя головної героїні цього фільму в один момент пішло шкереберть. Шеріл розлучається з чоловіком, переживає втрату найближчої людини — мами, починає вживати наркотики та вести безладне життя. Ніщо не допомагає їй заглушити внутрішній біль, тож вона відважується на відчайдушний крок — піти у тримісячну пішу подорож Америкою. Наші вчинки визначають наш шлях. Шлях Шеріл у цьому випадку — система гірських хребтів вздовж тихоокеанського узбережжя, вдалині від населених пунктів. Навіть досвідченому туристу така мандрівка далась би непросто. Що вже казати про дівчину, яка ніколи не встановлювала палатку та не уявляє, як користуватися газовою горілкою? Але складні погодні умови, дикі звірі та фізичне виснаження — ніщо у порівнянні зі “звірами” всередині героїні. Долаючи цей маршрут, вона спершу долає виклик, а потім знаходить у цьому гармонію та повертається до себе справжньої. Головну роль у фільмі зіграла Різ Візерспун, за що була номінована на «Оскар». Цікаво, що сюжет стрічки є біографічним і заснований на романі Шеріл Стрейд «Дика. Небезпечна подорож як спосіб знайти себе».
Якщо попередня героїня втекла у мандри від випробувань долі, то головний герой цього фільму біжить від занадто правильного, налагодженого і від того нудного життя. Гектор — психіатр із Лондона. Він має улюблену роботу, чудову дівчину, яка готова вийти за нього заміж, затишну квартиру і загалом його можна назвати успішною та щасливою людиною. Проблема в тому, що Гектор не може відповісти на питання “Що таке щастя?” Йому здається, що він лише вдає із себе професіонала, робить вигляд, що знає, як вирішити проблеми інших, але при цьому сам не може розібратися в собі. Під гнітом цієї кризи Гектор вирушає у подорож, аби знайти відповіді на загальнофілософські питання буття. У мандрах він зустрічає представників різних культур, людей із протилежним життєвим досвідом та світоглядом: бізнесмена, красиву дівчину, наркобарона, мудреця-монаха і навіть свого старого друга і давню любов. Усім, з ким зводить його доля у подорожі, він ставить одне запитання: “Що таке щастя?” Записуючи відповіді у блокнот, Гектор розуміє, чого саме йому не вистачало. Ця динамічна, життєствердна та тепла комедія перенесе вас у Китай, Африку і США та дасть натхнення помічати і ловити щастя навіть у повсякденних дрібницях.
Річарду теж надокучила буденність. Пошуки сенсу життя та прагнення опинитися подалі від цивілізації приводять його до Таїланду. Там в дешевому готелі він знайомиться з дивакуватим чоловіком, який розповідає про справжній рай на землі — таємничий острів із неймовірною природою та величезними плантаціями марихуани, де люди живуть комуною. Спершу Річард сумнівається у здоровому глузді свого нового знайомого, та отримавши карту цього загадкового острова, вирішує знайти його і побачити усе на власні очі. Компанію йому в цій авантюрі склала молода французька парочка. Згодом виявляється, що «земля обітована» насправді зовсім не ідеальна. Тут немає місця хворим, слабким та старим, а в комуні панують байдужість, заздрість та жадібність. Найголовніша проблема — вибратися з острова не так просто. За пригодницьким сюжетом можна розгледіти глибокий підтекст, якщо припустити, що райський острів — модель нашого суспільства. Часто в погоні за легкими задоволеннями ми забуваємо про вічні цінності. Головну роль у цій філософській антиутопії зіграв Леонардо Ді Капріо, а режисером виступив Денні Бойл. Сюжет заснований на однойменному романі письменника Алекса Гарленда, що у 1996 році став абсолютним бестселлером.
Цю стрічку краще дивитися в позі лотоса, адже на вас чекає духовна мандрівка індійською пустелею. Один з головних героїв стрічки Френсіс ледь не розбився на мотоциклі, що змусило його переосмислити власне життя. Він вмовляє двох своїх братів — Пітера та Джека, з якими у нього не надто близькі стосунки, поїхати разом у подорож. Кінцева мета поїздки — зустріч з мамою, яка живе у монастирі в Гімалаях і вже давно не бачила своїх дітей. У поїзді брати не можуть знайти спільної мови, і коли справа доходить до бійки, працівники залізниці висаджують їх просто посеред пустелі. Переживаючи разом кілька трагічних і безліч комічних ситуацій, брати починають розуміти, що кожному з них насправді потрібно від життя. Їм доводиться згадати минуле, на яке, звісно, всі мають свій погляд, знову пережити емоції від втрати батька та поговорити відверто про плани і амбіції кожного. У спробах возз'єднати родину чоловіки знаходять справжнє духовне просвітлення. Рельси, якими їде їній поїзд — ніщо інше, як дорога життя. І кожен мандрівник має сам вирішувати, у якому він вагоні та на якій станції варто зійти. Цікаво, що частину сцен знімали у справжньому поїзді, переобладнаному для зйомок, який йде із Джодхпура в Джайсалмер через пустелю Тар.
Ну і, звісно ж, це трагікомедія від сучасного класика Веса Андерсона (як головний аргумент до перегляду)!
Автобіографічний роман американської письменниці Елізабет Гілберт підкорив читачів у різних куточках планети і став світовим бестселером. А фільм, знятий за цією книгою, входить у всі можливі топи картин про подорожі. Джулія Робертс тут грає саму письменницю і вирушає у незабутню подорож, яка змінить її життя. Здавалося б, у неї є все: улюблена робота, чоловік, великий будинок… Але відчуття, ніби Елізабет живе не своїм життям, не дає їй спокою. Переживши складне розлучення, жінка подорожує до трьох країн. Їсти — це Італія з піцою, пастою, вином та ванільним джелато. Молитися — це Індія з її храмами та силою духовного самопізнання. Кохати — це Індонезія, адже саме на Балі Елізабет відчуває силу справжньої любові. Ці країни дали героїні своєрідне перезавантаження. Вона навчилася відчувати світ по-новому, отримувати задоволення від усього, що з нею відбувається, та краще себе розуміти. Знімали картину у такій же послідовності, як описано в книзі. Сцени були зафільмовані в Неаполі, Патауді, Нью-Йорку і Римі, де Джулія Робертс зустрілася з авторкою книги.
Всі фільми на медіасервісі мають українську аудіодоріжку.