Осінь 2021 року - це просто бум довгоочікуваних прем’єр, - як в кінотеатрах, так і на стрімінгових платформах. Про одну з таких зараз і йтиметься. Два роки тому компанія Apple запустили власну платформу з фільмами та серіалами AppleTV+. Їхнім головним хітом на той час став скандальний серіал “Ранкове шоу”, автори якого дуже вчасно підхопили тему харасменту в медіасфері та розгорнули її на 8 серій з неймовірно сильною драматургією. Рейтинги у серіалу були просто вибухові, а тому щодо продовження не могло бути навіть сумнівів. І ось, нарешті ми його дочекалися. Питання тільки в тому, чи виправдовує воно довгі очікування?
Перша серія другого сезону, власне як і перша серія першого сезону, нікуди сильно не поспішає. Серіал у кращих своїх традиціях повільно розвертає новий розділ свого сюжету, нагадуючи глядачеві, що взагалі відбулося до цього і в якому стані головні герої.
Канал UBA після скандалу та звільнення Алекс із посади ведучої “Ранкового шоу” має певні труднощі. Кількість глядачів зменшується, Бредлі не можуть знайти нормального співведучого, якого б полюбили не менше за Алекс. А серед керівництва холдингу відбуваються масштабні чистки та звільнення. Лише один Корі почувається комфортно на лаврах креативного керівництва та веде свої ігри, як і в першому сезоні - незрозумілі нікому, крім самого Корі. Саме він таємно вирішує повернути Алекс до “Ранкового шоу” та дозволити їй працювати на її умовах.
Якщо в першому сезоні Корі і був найцікавішим персонажем, але сидів на второму плані на фоні Мітча, Алекс та Бредлі, то на початку другого складається враження, наче саме він - рушійна сила всього сезону. І дійсно буде круто, якщо сюжет концентруватиме свою увагу на Корі. Адже у глядачів є велике бажання зрозуміти цього героя і нарешті побачити, що ним керує і яка у нього мотивація робити те, що він робить. Ми не бачимо його слабких сторін, він завжди виходить сухим з води і йому ніколи ще не заважали зробити те, що він планував. З точки зору драматургії Корі є своєрідним трікстером, якого неможливо розкусити. Проте хочеться вірити, що автори все ж хоча б наблизять нас до істини психологічного стану Корі. У нього за перший епізод є принаймні дві сильні сцени, де можна побачити неврологічні проблеми, які герой ховає за власними маніпуляціями. Коротше кажучи, є відчуття, що після завершення другого сезону Корі буде гідним окремої рецензії про себе.
Автори також не викинули з продовження серіалу Мітча, хоча був страх, що ми його вже більше не побачимо. Стів Карелл створив дійсно сильну роль, в яку то закохуєшся до безтями, то починаєш ненавидіти всім серцем. І ця неочевидна неоднозначність Мітча додає серіалу глибини та об’ємності, адже подібне не дає матеріалу звести все до крайнощів, де існує тільки чорне та біле. Стів у другому сезоні з’являється лише з другої серії, але потенціал для розвитку персонажа великий.
З Бредлі та Алекс все більш-менш стабільно, як було і в першому сезоні. Є невеличкі сюрпризи, та нічого надзвичайного, чого б ми не бачили в першому сезоні, вони поки не роблять. Але це все ще найкращі ролі в кар’єрі Еністон та Візерспун. Особливо для першої “Ранкове шоу” стало справжнім “бенефісом”. Після нескінченної кількості романтичних комедій спостерігати за Дженніфер у такому проєкті просто безцінно.
Не забуває “Ранкове шоу” і про актуальність світових подій. Окрім теми харасменту та різного хайпу, вочевидь у другому сезоні буде обговорюватись тема Covid-19 та інших інфоприводів 2020 року. Це не може не тішити, адже у цьому є велика цінність, коли автори беруть до уваги контекст конкретного часу в реальному світі.
А найцінніше в “Ранковому шоу” - це те, що на відміну від умовного “Bombshell”, який просто спекулював на темі харасменту, намагаючись бути своєчасним, шоу від Apple - це перш за все дуже потужний сценарій з шекспірівськими мотивами, де замість умовного королівства - телеканал, а замість лордів та королів - продюсери, ведучі та акціонери. Тобто за розвитком подій було б цікаво спостерігати незалежно від того, яку тему автори обрали центральною. Адже тема - лише декорація для того, щоб якомога краще розкрити стосунки між головними героями.
Якщо підбивати підсумки, то за першими двома епізодами є враження, що авторам є ще багато чого розповісти в цій історії, і роблять вони це досить впевнено. Серіал тримає високий рівень, на якому завершився перший сезон. Такими темпами Apple скоро можуть навіть стати крутішими за Netflix.