28 вересня в Лондоні відбулася світова прем'єра нової стрічки про агента 007 «Не час помирати». Британська письменниця Джен Кемпбелл і благодійна організація Changing Faces, що підтримує людей з видимими відмінностями на обличчі й тілі, звернули увагу на «стереотипне» зображення лиходіїв у фільмі. Про це пише Don't Take Fake.
Джен Кемпбелл і Changing Faces помітили, що образи двох антагоністів у «Не час помирати» – Люцифера Сафіна у виконанні Рамі Малека й Ернста Ставро Блофельда, якого зіграв Крістоф Вальц – відрізняються помітними шрамами на обличчі. Зовнішні вади були і в антигероїв минулих фільмів про Джеймса Бонда, зокрема, у Рауля Сільви з «007 Координати "Скайфолл"» і у Ле Шиффра з «Казино "Рояль"».
«Це те, що набридло нашій спільноті. Навіть у дитячих анімаціях лиходії (наприклад, Шрам в мультфільмі "Король Лев") зображуються зі шрамами та рубцями. Це зміцнює ідею того, що шрами або будь-які відмінності – це погано», – зазначив представник Changing Faces. Подібну думку висловила і Джен Кемпбелл. Вона заявила, що «образ "вада й інвалідність дорівнює злодіяння" виходить далеко за межі бондіани». «Подумайте про кримінальні фільми, горори, комікси, книги для дітей... він всюди», – написала Кемпбелл у Twitter.
Changing Faces виступили проти «застарілого лінивого стереотипу» та написала відкритий лист продюсерам бондіани з проханням створити позитивного героя з вадами на обличчі. Представники організації відзначили, що люди з вадами «практично невидимі на екрані та в попкультурі, якщо вони не лиходії». У Changing Faces вважають, що «коли ростеш і не бачиш когось, схожого на себе, самотність і відірваність лише поглиблюються».
Не чекаючи реакції продюсерів стрічок про Бонда, благодійна організація запустила флешмоб #IAmNotYourVillain («Я не ваш злодій»), в межах якого люди зі слідами на обличчі зображують позитивних героїв бондіани. До того, заступниця головного виконавчого директора Кетрін Дікін розповіла: «Життя з вадами може бути важким. Люди кажуть про щоденні пильні погляди, коментарі та навіть образи через зовнішній вигляд. Коли у тебе є видимі відмінності, ти навряд побачиш себе представленим в попкультурі. Ось чому ми закликаємо творчі індустрії, від режисерів до сценаристів, а також бренди, приєднатися до нашого руху. Важливо бачити більш різноманітні й інклюзивні образи».