1 жовтня Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs нагородив переможців 2021 року. У Національному конкурсі приз виграла стрічка «Земля Івана» режисера Андрія Лисецького.
До журі конкурсу ввійшли такі міжнародні експерти, як режисер і продюсер, шоуранер документальних фільмів Нільс Бьокамп, засновниця Асоціації документальних фільмів у Європі та членкиня консультативних рад B2B Doc та DMZ Docs Бріджит О’ші та режисер, засновник та керівник кінофестивалю Dolomitale Film Festival Лукас Пітшайдер.
Фільм-переможець Національного конкурсу розповідає історію Івана Приходька, одного з останніх народних художників України. «Цей документальний фільм — це більше, ніж просто портрет однієї цікавої людини, та подорож до коріння українського мистецтва. У нас, як у представників інших країн, складається враження, що ми заглянули в душу країни. Режисер майстерно поєднує особистий та художній підхід з прекрасною картинкою та зворушливою музикою», — розповіли члени журі.
Спеціальну відзнаку від журі отримала стрічка «Собаки хороших людей не кусають» режисерки Анастасії Максимчук. «Це подорож героя, під час якої через несправедливість і вразливість тварин, демонструється жорстокість світу, в якому ми живемо. Важливий фільм, в якому перетинаються дослідження, мистецтво та людство», — прокоментувало журі.
У Міжнародному конкурсі перемогу одержала картина «Віддалений гавкіт собак» Сімона Леренґа Вільмонта. Приз глядацьких симпатій дістався фільму «Будьмо, гей. Діалоги про гідність» режисерів Євгена Лєсного та Андрія Трашкальова.
Kharkiv MeetDocs — міжнародний кінофестиваль документальних та ігрових фільмів, що фокусується на культурі, проблемах і повсякденному житті східних областей України. Програми фестивалю включають покази найкращих фільмів таких фестивалів як Sundance Film Festival, Berlinale, Festival international du film de Cannes, номінантів та лауреатів премії «Оскар». Фестиваль заснований у 2017 році. Чинна ідеологиня та директорка фестивалю — кінопродюсерка Євгенія Крігсхайм. Головна мета фестивалю — популяризація українського документального та ігрового кіно, розширення меж українського кіноглядача та культурний розвиток Східної України.