Південнокорейський інтернет-провайдер SK Broadband подав позов до суду на Netflix. Позивач вимагає від стримінґової платформи оплатити витрати, пов'язані зі збільшенням мережевого трафіку та проведенням технічного обслуговування через велику хвилю нових глядачів серіалу «Гра в кальмара» («Squid Game») та «Гонитва за дезертирами» («Deserter Pursuit»). Про це повідомляє Reuters.
Компанія SK Broadband вирішила вчинити так після того, як суд Сеула прийняв сторону провайдера. На його думку, буде «розумно», якщо Netflix компенсує компанії використання мережі. У компанії зазначили, що з травня 2018 року трафік Netflix виріс у 24 рази (до 1,2 трлн біт даних в секунду), проте Netflix не платить збори за використання мережі, як це роблять Amazon, Apple і Facebook. Netflix заявив, що розгляне претензії SK Broadband, а також буде налагоджувати діалог і шукати способи роботи з провайдером.
Популярність таких південнокорейських серіалів Netflix, як «Гра в кальмара» та «Мисливець за дезертирами», зробила стримінґовий сервіс другим за величиною генератором трафіку даних в Південній Кореї. На першому місці – YouTube.
Що таке «Гра в кальмара»?
У центрі сюжету сенсаційного серіалу «Гра в кальмара» – гра на виживання, в якій беруть участь люди, що відчайдушно потребують грошей в надії віддати борги та вийти з бідності. Втім, у гонитві за виживання їм доводиться опускатися до злочинів – обманів, крадіжок, зрад і навіть убивств. Адже на шальках терезів стоїть і їх власне життя.
Головний герой – Сон Гі Хун – типовий «невдаха». Розлучений і бідний, він живе разом із хворою матір'ю і ледь тримається на плаву. До того, його дочка разом із мамою та вітчимом скоро мають відправитися у США на зустріч кращому життю. У надії на швидкі гроші, герой робить ставки на кінних перегонах, але, звісно, постійно програє. Борги ростуть і одного дня, переховуючись від кредиторів, Сон Гі Хун зустрічає в метро таємничого чоловіка. Той пропонує бідолашному зіграти у фішки «Sotka»: якщо Гі Хун виграє – отримає 100 тисяч вон, якщо програє – отримає від незнайомця ляпаса. Після завершення партії, чоловік запрошує героя на велику гру із серйозними ставками: 45,6 млрд вон (близько 38,5 млрд доларів) чи власне життя.
Після прем'єри на Netflix, що відбулася 17 вересня, трилер на виживання одразу вийшов у топ платформи. Успіх «Гри в кальмара» можна пояснити форматом, у якому автори апелюють до боротьби, в яких розкриваються страждання та інші «низькі» почуття героїв. Достаток кривавих сцен урівноважується пропрацьованістю персонажів та достойною грою акторів. Важливий аспект популярності – висвітлення соціальної нерівності. Разом із Гі Хуном грають розорений бандит, збанкрутілий фінансист, трудовий мігран з Пакістану, біженка з Північної Кореї та пенсіонер, близький до деменції. Конкуренти змагаються у шести дитячих іграх. Проте вийти з гри неможливо, адже за учасниками та учасницями спостерігають камери та озброєні охоронці.
Що таке «Гонитва за дезертирами»?
Мінісеріал «Гонитва за дезертирами» розповідає про молодиків, які з різних причин вдаються до втечі з армії. Героїв шукає та відловлює спеціальна військова поліція. Головний герой драматичного мінісеріалу – молодий рядовий, який за волею начальства опиняється у такому підрозділі. Зсередини він може спостерігати жорстокі методи поводження з дезертирами, які не мають іншого виходу, крім як обірвати зв'язки з державою та сім'єю та залягти на дно.
Видання The Korea Times передає, що мінісеріал спричинив дискусію в медіа. Зокрема, увагу на серіал звернув Лі Чже Мен, кандидат у президенти від Демократичної партії. «Це найбільш глибоко вкорінені практики, на які люди закривали очі під приводом морального виховання», – сказав він, маючи на увазі насильство у військах – «Реальність завжди поза нашою уявою. Ці давні зловживання тривали таємно і замовчувались». Кандидат також пообіцяв викорінити такі речі з південнокорейської армії в разі обрання його президентом.