Класична історія, коли головний герой стрічки бореться зі злом – системою, антагоністом, несправедливістю. А от як боротися з ворогом, коли він – твій розум? Долі людей з психічними розладами часто стають сюжетами голлівудських картин. Чого вартий лише один “Джокер”? А інші оскароносні стрічки, серед яких – “Ігри розуму”, “Форрест Ґамп” або “Людина дощу”? Але всі ці фільми ви скоріш за все бачили і хотіли б чогось новенького та цікавого. Така добірка є в Yabl. Тож внесіть корективи у плани на вечір і додайте туди ідеї щодо вечірнього кіноперегляду!
Людині із психічними розладами завжди важко соціалізуватись у суспільстві. Ще важче це зробити, коли суспільство засудило тебе та призначило покарання.
Фільм Біллі Боба Торнтона розповідає історію про самотнього чоловіка на ім'я Карл Чілдерс, якого випустили із психіатричної лікарні, де він перебував з 12 років за вбивство своєї матері та її коханця. Карл знайомиться з маленьким хлопчиком, що згодом стає його другом. Через деякий час хлопчик знайомить нового друга зі своєю матір'ю, і Чілдерс переїжджає до них. У житті Карла, здавалося б, все налагоджується, але коханець жінки все псує: влаштовує скандали, бійки і знущається над усіма. Карл постає перед складним вибором…
Режисерський дебют Біллі Боба Торнтона, який зіграв головного героя та написав сценарій, приніс “Оскар” режисерові та гідно показав себе на великій кількості фестивалів.
Німі стрічки часто асоціюються у багатьох людей лише із комедією та буфонадою, більшою мірою завдяки Чарлі Чапліну. Але кінематограф початку 20-го століття теж був багатогранним та шукав цікаві історії.
Однією з таких стала стрічка режисера Роберта Віне – “Кабінет доктора Калігарі”. Цей фільм став яскравим представником німецького експресіонізму в кіноіндустрії та приваблював увагу багатьох сучасників.
За сюжетом, у міську управу маленького містечка прийшов чоловік, який назвався доктором Калігарі, щоб отримати дозвіл показати на ярмарку незвичайного пацієнта – сомнамбулу. Чиновник, який видавав довідку, грубо розмовляв із відвідувачем і відправив його в інший кабінет. Цієї ж ночі в місті відбулося перше з низки загадкових вбивств – мертвим у своєму будинку був знайдений той самий службовець муніципалітету.
У барвистому ярмарковому наметі Калігарі демонструє сплячого в коробці чоловіка на ім'я Чезаре, який не прокидається більше 20 років, але при цьому може передбачати майбутнє. Охочим пропонують ставити запитання. Двоє приятелів Франц і Алан поцікавилися, скільки залишилося жити Алану? Сомнамбула, не прокидаючись, відповів - до світанку...
Зчаста поряд із безумством крокує геніальність. Така доля не оминула американського музиканта Натаніеля Ейєрса. Він був справжнім талантом, який через свою психічну недугу – шизофренію, втратив можливість на нормальне життя. Ейєрс був безхатнім і грав за гроші для перехожих на двострунній скрипці, хоч сам він віолончеліст.
Фільм Джо Райта із Джеймі Фоксом та Робертом Дауні-молодшим у головних ролях розповідає історію життя Натаніеля Ейєрса та його зустрічі із журналістом Стівом Лопесом. Останній розповів людям про долю безпритульного вуличного музики і уславив його на весь світ.
Любите історії з неочікуваним фіналом? Тоді стрічка Бреда Андерсона для вас. В основу сюжету покладено оповідання Едґара Аллана По «Система доктора Смоля і професора Перро».
Едвард Ньюгейт з дитинства мріяв допомагати людям, тому твердо вирішив отримати медичну освіту. Після закінчення факультету психіатрії Оксфордського університету він їде в Стоунгерст, де є психіатрична лікарня для пацієнтів, що належать до еліти суспільства. Тут він планує отримати безцінний досвід, який буде використовувати для своєї подальшої роботи.
Прибувши на місце, він знайомиться із персоналом та головним лікарем цієї лікарні – доктором Лембом, який застосовує на пацієнтах вельми дивну методику, що виключає будь-яке лікування.
Едвард залишається тут і приступає до своєї роботи. Але йому не дає спокою дивний шум, який постійно лунає в бойлерній. Цікавість бере гору, і він спускається вниз, де бачить ув’язнених, один з яких знає його ім'я і стверджує, що є головним лікарем цього місця.
Тепер Едварду доведеться розібратися в усіх таємницях цієї психіатричної лікарні, а для цього потрібно ближче познайомитися з доктором Лембом, дізнатися про нього і його підлеглих багато нового, що допоможе врятувати не одне людське життя.
Фільм, заснований на однойменному романі Саймона Вінчестера, розповідає історію створення Оксфордського словника англійської мови. У 1857 році лексикограф-самоучка Джеймс Мюррей вирішує протягом декількох років зробити те, що решті наукового світу не вдавалося десятиліттями – скласти словник всієї англійської мови. Його плани втілюються, коли він починає збирати слова і їх тлумачення з усіх куточків Британської імперії. Серед безлічі добровільних помічників особливо виділяється американський ветеран Громадянської війни, який відправив більше десяти тисяч слів з психіатричної лікарні...
До того ж, це не просто екранізація художнього твору, а й драма, створена за реальною історією.
Напевне, ви чуєте в голові голос, який автоматично промовляє всі ваші думки, оцінює події навколо, озвучує почуття та емоції. Але що трапиться, якщо ви почнете чути шістнадцять таких голосів, кожен з яких буде володіти своїм унікальним темпераментом і характером? Саме це і сталося з головною героїнею, особа якої розкололася на безліч самостійних частин, здатних управляти життям своєї господині. Подальша боротьба з таким рідкісним розладом призводить до неоднозначних наслідків.
Історія заснована на книзі журналістки Флори Ріти Шрайбер “Сибіл”, де прототипом головної героїні стала реальна жінка із розладом множинної особистості – Ширлі Арделл Мейсон. Діагноз Ширлі подібний до діагнозу Біллі Мілліґана, екранізація життя якого теж незабаром побачить світ.
Посттравматичний стресовий розлад та його наслідки завжди непередбачувані для тих, хто їх переживає. Так само вони непередбачувані і для суспільства, в якому травмований живе.
Еріка – головна героїня фільму “Відважна” і ведуча Нью-Йоркської радіостанції. У своїй програмі героїня ділиться власними історіями та історіями свого міста, яке вона так полюбила останнім часом. Але в одну мить все змінилося... Якось ввечері дівчина вирішила прогулятися зі своїм нареченим Девідом вулицями Нью-Йорка. Але прогулянка вийшла далеко не такою позитивною, як передбачалося. На пару нападають злочинці і жорстоко їх б'ють.
Девід помирає на місці, а Еріка після довгого лікування в лікарні повертається до повсякденного життя. Однак після перенесеної психологічної травми головна героїня відчуває нестерпний страх перед вулицею. Через це вона вирішує придбати зброю. Дівчина стає абсолютно іншою, навіть для самої себе: бродить вечірнім містом, потрапляє в небезпечні ситуації і вбиває злочинців, захищаючи мирних громадян. Еріка сама не помічає, як стає невловимою злочинницею...
Якщо попередня героїня, що страждала від ПТСР, була лише вигаданою, то Роберт Земекіс за основу свого фільму взяв життя реальної людини.
Марк Хоганкемп був талановитим ілюстратором і жив звичайним життям. Але все змінилося після нападу на нього п'ятьох чоловіків біля бару. Через серйозні травми Марк забув багато чого зі свого минулого і втратив можливість нормально ходити, розмовляти і малювати. Створюючи та фотографуючи лялькове, вигадане ним містечко часів Другої світової війни під назвою Марвен, чоловік починає віднаходити спокій та контроль над своїм життям. Але минуле нагадує про себе, коли його просять дати свідчення проти нападників…
А які ви пригадуєте стрічки про безумства та психічні розлади?