З 15 по 17 жовтня на Сцені 6 у київському Довженко-Центрі пройдуть перші покази танцювальної вистави з доповненою реальністю P.A.N.TER. Пізніше, 29 жовтня, її привезуть до Харкова у Палац студентів НЮУ.
В основі постановки лежить оповідання Франца Кафки «Голодар», яке розповідає про підстаркуватого циркача, чиїм найефектнішим фокусом було довге та виснажливе голодування. За сюжетом, голодар зазнає поразки, коли в цирку з'являється молода пантера. Творці вистави порівнюють цю пантеру з опціями віртуальної і доповненої реальності, а самого голодаря — із митцем до ери інформаційних технологій. Свою позицію щодо такого протистояння автори зашифрували у назві вистави: абревіатура P.A.N.TER розшифровується як «Performing Arts Never Terminate» («Перформативні мистецтва ніколи не закінчуються»).
«Раніше багато молодих людей мріяли про артистичну кар’єру, прагнули стати тими, хто живе і творить поза звичними соціальними рамками. Сьогодні це змінилось, їхні мрії — успішні стартапи та технологічні прориви. Зараз IT-спільнота представляє новий тип креативного класу», — каже драматург вистави Макс Шумахер (Post Theater, Німеччина). Він проводить паралель між стосунками голодаря та пантери і різницею поколінь у сучасному світі. На думку драматурга, завдяки знанням у специфічних галузях, обізнаності у світових трендах, мобільності та схильності до інновацій, «айтішники» стають новим взірцем альтернативного способу життя. Саме про них розповідатиме P.A.N.TER.
P.A.N.TER – спільний мультимедійний проєкт Платформи сучасного танцю (Україна) та Post Theater (Німеччина). У постановці використана нова платформа доповненої реальності ALTstage, що дозволяє поєднувати AR (Augmented Reality, Доповнена Реальність) та живі виступи чи відеоконтент. Технологія була розроблена навесні 2021 року в межах попереднього проєкту української та німецької команд.
Самостійно ознайомитись із ALTStage можна на сайті проєкту, переглянувши чотири тестові вистави по 7 хвилин. Менеджер проєктів Олександр Маншилін анонсує P.A.N.TER як постановку, в якій можливості технології будуть використані на повну. До того, глядачі нової вистави зможуть ознайомитися з технологією до початку показу у Довженко-Центрі.