9 листопада в Києві за підтримки Українського культурного фонду відбудеться допрем’єрний показ-презентація мультимедійної містерії «Salome tech». Біблійна принцеса Саломея стала одним із найяскравіших жіночих образів у світовій культурі.
«Salome tech» – це нова сценічна постановка на базі опери Ріхарда Штрауса «Саломея» за п’єсою Оскара Вайлда. Тут об'єднаються класичний оперний вокал, електронна музика, відеомапінг та світлове шоу. Всі разом вони створять надзвичайний ефект повного занурення у шоу. Бентежну оперу німецького композитора виконають наживо класичні вокалісти під оригінальну музику в електронному реміксі.
Для команди проєкт є символом культурної свободи та розвинутості України, яка прагне яскраво реалізувати свій культурний потенціал у спільному просторі європейської культури. «Salome tech» – перша постановка опери «Саломея» в історії нашої країни. Українська співачка Соломія Крушельницька була однією з перших виконавець головної партії, але, на жаль, не на вітчизняній сцені. Прем'єра опери «Саломея» Штрауса відбулася в Дрездені 1905 року, але до 1917-го імперська Росія забороняла її через ідеологічні питання. У радянські часи оперу також заборонили.
Тема художнього дослідження творчої групи проєкту — наслідки які, може спричинити базова підміна екзистенціальних понять та духовних цінностей у суспільстві. П'єса «Саломея» Оскара Вайлда не має позитивних героїв і тому не може мати щасливого фіналу. Це трагічна ілюстрація того, що відбувається, коли віру підміняють гординею, любов – пристрастю, а гідність – вартістю.
Подивитися «Salome tech» можна у два способи – онлайн і офлайн. Онлайн-трансляція відбуватиметься на сторінці проєкту у Facebook. Офлайн-показ пройде у концертній залі Дитячої школи мистецтв №2 ім. М. Вериківського (м. Київ, вул. Бульварно-кудрявська, 2). Початок – о 19:30. Вхід вільний, кількість місць обмежена, необхідна реєстрація в Google-формі. Також обов'язкова наявність зеленого COVID-паспорта або ПЛР-тесту на COVID-19 чи експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години.