В Україні презентували першу мобільну платформу WhiteRibbonUA для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. Проєкт є сучасним інструментом збереження особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам.
Ініціаторами створення суспільно-необхідного ресурсу стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка/White ribbon» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
«Пандемія COVID-19 загострила проблему гендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистості впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їх наслідки можуть бути неочевидними. Новий додаток White Ribbon Ukraine об’єднає тих, хто опинився в біді, та надасть їм підтримку та допомогу там, де вони її потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Я щиро сподіваюся, що цей новий інструмент дасть жертвам домашнього насильства знання необхідні для власного захисту та членів їх родин. Посольство США має честь бути частиною цієї ініціативи щодо підтримки українців у кризових ситуаціях» – каже тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.
Платформа WhiteRibbonUA працює як мобільний додаток, завантажити який можна з AppStore чи Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення. Функціонал платформи має три напрямки: екстрена допомога жертві, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насилля.
Основною функцією застосунку є прямий зв’язок з Національною поліцією України. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням із правоохоронними органами у випадку небезпечної ситуації. Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцеперебування найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги.
Додатково платформа «WhiteRibbonUA» містить інструменти ведення обліку фактів домашнього насилля. Функція «Мій щоденник» допоможе відстежувати, фіксувати та документувати усі факти вчинення насильства над жертвами. «Часто кривдники позбавляють своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Ми взяли це до уваги: зрозуміти функціонал додатку неможливо навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова безпекова функція захищає від провокування агресора», – додає Тетяна Рамус.
Серед цифрової бібліотеки для виявлення ознак домашнього насилля у додатку доступні: