Археологічна опера «CHORNOBYLDORF» українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейко увійшла в шістку найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією світового конкурсу Music Theater Now.
Music Theatre Now – конкурс, заснований Міжнародним Інститутом театру та Роттердамським оперним фестивалем, при підтримці провідних сучасних оперних фестивалів світу. У 2018 році українські композитори вже були фаворитами журі цього конкурсу: їх перша опера «IYOV» увійшла в ТОП-10 Music Theater Now сезонів 2015-2018.
Ось, що каже журі MTNow 2021 про переможців: «"Чорнобильдорф" дає вам приголомшливе та дивовижне, архаїчне та водночас сучасне художнє бачення того, яким може бути життя після апокаліпсису. Це справжнє видовище, яке поєднує в собі безліч ритуалів, візуальних зображень, рухів і звуків, які здаються знайомими, і водночас такими, які ви ніколи не переживали. Гравітаційна сила постановки затягує глядача у свій світ і водночас запрошує до індивідуальних рефлексій про стан нашого суспільства».
Опера «CHORNOBYLDORF» була створена у 2020 році командою Opera Aperta (про створення якої було заявлено у липні 2021 року) у співпраці з музично-театральною формацією Nova Opera. Прем'єра відбулась в кінці жовтня у Мистецькому Арсеналі, який виступив партнером проекту спільно з Українським культурним фондом та House of Europe. Археологічна опера показує нащадків людства, що вижили після серії катастроф та опиняються у світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи поміж руїнами атомних станцій, закинутих церков, театрів та галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Символи та знаки, вчергове прочитані неправильно, поступово розчиняються в білому шумі природи.
Хореографинею постановки стала Христина Слободянюк. Артистичний склад вистави поєднав таких артистів та перформерів як Марічка Штирбулова, Ігор Завгородній, Євген Баль, Марія Потапенко, Сусанна Карпенко, Олексій Заєць, Анна Кірш, Мар'яна Головко, Андрій Кошман, Руслан Кірш та Андрій Надольский. Особливі ролі у перформансі відіграють легендарний український поет Юрій Іздрик, та австрійська актриса Анн Беннент. Продюсери: Ольга Дятел (агенція proto produkciia) та Ґеорґ Штекер (фестиваль Musiktheatertage WIEN).
До творчої групи археологічної опери також долучилися художниця Катерина Маркуш (створення костюмів та інсталяцій), знімальна група у складі операторів Дениса Мельника, Анни Сороколіт та звукорежисера Андрія Нідзельського, електронний музикант та композитор Георгій Потопальський, художниці по світлу Марія Волкова та Світлана Змєєва, художник Євгеній Баль, відеохудожник Дмитро Тентюк, звукорежисер В'ячеслав Соболєв, технічний директор Ярослав Корнієнко та помічник режисера Володимир Бурковець.