Нарешті ми дочекалися виходу триквела про пригоди Павука, якого вперше за всю кіноісторію цього персонажа було викрито. Поєднувати супергеройські обов’язки та звичне для нас життя ще ніколи не було так складно, особливо коли попереду з’являються вороги, про яких ти ніколи не чув… Чому цю новинку не можна пропускати — читайте в новому матеріалі Yabl.
Те, що Sony та Marvel Studios вирішили співпрацювати, а не ворогувати, дозволило нам побачити не лише продовження історії Пітера Паркера у виконанні Тома Голланда, але й зробило реальним мультивсесвіт. Що це дало? Творці змогли повернути антагоністів з минулих серій про дружелюбного сусіда, коли костюм належав Тобі Маґвайру та Ендрю Ґарфілду. Враховуючи це, «Додому шляху нема» автоматично додавалася до списку найочікуваніших стрічок року, і після перегляду дуже приємно відзначати, що Джон Воттс і Ко не підвели.
Цей фільм — один великий спойлер, але ми оминемо всі моменти, які можуть зіпсувати перегляд. Нам довго не показували трейлери та постери, щоб не допустити головного — розкриття всіх таємниць сюжету, але, звісно, дещо одразу стало зрозумілим: Пітер Паркер не може допустити, щоб близькі страждали через розкриття його особистості, тому звертається за допомогою до Доктора Стренджа… Ох, якби ж вони знали, до чого це призведе!
З великою силою приходить і велика відповідальність, пам’ятаєте? Пітер Паркер пройшов дійсно складний шлях у цій стрічці, бо така доля всіх супергероїв, особливо коли ти — підліток, який тільки-но пізнає всю різноманітність життя, де завжди потрібно обирати, чимось жертвувати та ризикувати. «Додому шляху нема» став трампліном для головного героя, бо навіть у минулих серіях не вдавалося так ефектно та емоційно показати дорослішання.
Творці могли оступитися в найвідповідальніший момент, але їм вдалося зробити все так, як того й потребувала ця історія. Ми отримали епічний блокбастер, який під час перегляду не тільки розважає, але й розчулює — ностальгічні маніпуляції вкрай майстерні, тому хочеться подякувати всім, хто зробив можливим створення такого фільму. Ще декілька років тому подібне вважалося чимось справді фантастичним, але тепер — у кінотеатрах показують нову частину «Людини-павука» з мультивсесвітом, і це знаходить відгук у душі та відкриває шлях до захопливих американських гірок.
Дорослішання інколи має дуже велику ціну, але не менш важливою темою картини також стає другий шанс. Хто ухвалює рішення щодо того, заслуговує та чи інша людина на ще одну можливість довести суспільству (чи навіть собі), що можна змінитися попри майже одностайну думку оточення. Змінитися, скинувши на підлогу не так злодійські костюми та маски, як саму негативну сутність, яка отруює та паралізує. Змінитися та нарешті розпочати принципово інше життя.
Коли Віллем Дефо, Альфред Моліна та Джеймі Фокс підтвердили свою участь в одному з інтерв’ю, глядачі отримали можливість будувати різноманітні теорії щодо їхньої участі в проєкті. Що ж, повернення Зеленого Гобліна, Доктора Октавіуса та Електро дійсно вразило, бо вони з’явилися не лише для того, щоб розважати глядачів черговими протистояннями добра та зла. Творці отримали нагоду зробити цих персонажів більш багатогранними та глибокими, не забуваючи також про взаємодію. Водночас антигерої не тягнуть ковдру на себе, бо історія, як і раніше, будується навколо Людини-павука.
Готуйтеся до того, що усмішка буде супроводжувати перегляд достатньо довго, бо ви майже напевно потрапите в ностальгічні тенета. Це — одна з найбільш вагомих переваг, однак фільм інколи в буквальному сенсі на цьому паразитує, як Веном, бо недоліків все ж таки вистачає. Про що саме йдеться? Деякі рішення героїв, надмірна захопленість жартами та відсиланнями — усе це усвідомлений прийом, який покликаний створити таку атмосферу, щоб наявні мінуси хотілося розглядати лише в другу чергу, відзначаючи спершу однозначний успіх початкового задуму.
«Людина-павук: Додому шляху нема» — це фільм-подія не тільки в межах Кіновсесвіту Marvel чи серій про Пітера Паркера, бо на вас чекає неймовірна, хоча й далека від ідеалу пригода. Найкраща порада перед переглядом: ознайомтесь або перегляньте не тільки попередні фільми з Томом Голландом, але й перші серії про Людину-павука з Тобі Маґвайром та Ендрю Ґарфілдом: це дозволить створити цілісну картину, завдяки чому можна повною мірою зрозуміти, якою буває ціна отриманих суперздатностей.