Чак Поланік (чи інакше – Палагнюк) відреагував на новини про зміну фіналу у китайській версії фільму «Бійцівський клуб». Автор назвав китайське завершення ближчим до оригінальної книги, а також здивувався обуренню американців, адже в США його твір регулярно забороняють.
Нещодавно видання Vice помітило, що китайський сервіс Tencent Video, на якому у січні 2022 року вперше відбувся реліз «Бійцівського клубу» (1999) Девіда Фінчера, змінив кінцівку фільму. В оригінальній версії у фіналі Оповідач (Едвард Нортон) вбиває своє альтер его – Тайлера Дердена (Бред Пітт). Після цього герой разом із Марлою Сінґер (Гелена Бонем Картер) спостерігають за тим, як за вікном падають хмарочоси. Це означає, що анархістський план Дердена щодо боротьби з надспоживанням спрацював. А от у версії Tencent Video сцену з вибухом вирізали та вставили замість неї текстовий опис того, що нібито сталося з героями. А саме: поліція скористалася підказкою Дердена та розкрила його план, заарештувала всіх учасників проєкту «Розгром» та знешкодила бомби. Самого героя помістили до психіатричної лікарні, звідки він вийшов у 2012 році.
Vice звернулися за коментарем до Tencent Video, але не отримали відповіді. За інформацією знайомого із ситуацією джерела, фінал змінив власник авторських прав на фільм, потім новий фінал схвалив китайський уряд і вже після цього фільм продали місцевим потоковим платформам. Авторськими правами на «Бійцівський клуб» володіє Disney. Vice попросило компанію прокоментувати ситуацію, але поки що не отримало відповіді.
Зате тепер ситуацію прокоментував автор оригінального роману «Бійцівський клуб» Чак Палагнюк. У коментарі порталу TMZ письменник зазначив, що китайська версія більше схожа на історію з оригінальної книги, ніж стрічка 1999 року: «Іронічно те, що китайська версія кінця куди ближче до фіналу книги, тоді як кінець Фінчера більш приголомшує у візуальному плані».
Чака також здивувало те, що серед критиків китайського рішення багато жителів США. Він розповів, що довгі роки бореться з різними заборонами його роману, наприклад, у школах чи в'язницях: «Цікаво те, що мої книги суворо забороняються в США. У техаських в'язницях відмовляються зберігати їх у бібліотеках, як і в багатьох державних та приватних школах. Але проблема виникла лише після того, як у Китаї змінили кінцівку фільму?». Також автор зізнався, що ситуація зі зміною фіналу «Бійцівського клубу» для нього не є новою. За словами Чака, деякі видавці самі змінювали фінал роману, щоб він збігався із закінченням фільму Фінчера.