Кохання буває різним, тож наша альтернативна любовна добірка пісень доведе не тільки до сліз... На попсу не розраховуйте, бо її і так вистачає на інших ресурсах!
«Я не можу жити без твоєї любові. Я не можу жити без тебе, Юлія». У вас ще не течуть сльози? Навіть якщо ви не заплачете, то будете точно вражені цією піснею, якій вже 50 років! Вона все ще хапає за душу та захоплює вражаючою манерою виконання. Навіть заздримо тим, хто почує її вперше!
Pavlov's Dog – американська прогресивна арт-рок група, утворена у 1972 році. Яскравою та відмінною особливістю гурту був високий вокал Девіда Сьоркемпа.
Альбом Pampered Menia (1975) відкриває найвідоміша, а нині класична композиція «Julia», що продемонструвала не лише вокальні можливості Сьоркемпа, а і його композиторський талант.
Після того, як ви подолаєте хитрість гри слів «Я хочу тебе, але ти мені не потрібна…», ця композиція набуває особливого сенсу.
Блогер, музикант, автор нового напряму в сучасній музиці – рок-бароко і недооцінений геній. Momus взяв псевдонім від імені грецького бога глузування. Нік Каррі (таке справжнє ім’я музиканта) народився у Шотландії, у дитинстві жив в Афінах, черпав натхнення у Японії, зараз мешкає у Берліні. Він самоіронічний і ні на кого не схожий. Якщо говорити коротко, то творчість Момуса – це секс, мистецтво у всіх проявах, подорожі у часі та авангард. Глибокі та іронічні тексти його пісень часто торкаються табуйованих тем.
Романтичний до безтями. Перше, що в музиці Томаса Азьєра вражає, так це її неосяжність. Його пісні змітають все на своєму шляху і сяють, як сонце. Його ліричні композиції зачаровують і зігрівають, – описати ці почуття досить важко, але це нагадує якесь тепло перед вогнищем, до якого ви підносите руки. Його майже академічна подача здається просто природною, а скромність – глибоко щирою.
Томас Азьєр – нідерландський аванг-поп співак і музикант. Музика до альбому Stray 2018 року була написана у подорожі: від Кіото до Абіджана, від Парижа до Нью-Йорка, від Берліна до Нідерландів.
Скучив за мною, тепер ти повинен мене поцілувати.
Якщо ти поцілуєш мене, пане, візьми відповідальність.
Я тендітна, пане, як і будь-яка дівчина…
Кохання буває різним, тож наша добірка не тільки про сльози, а й трохи про безумство.
«Дрезденські ляльки» відносять себе до «брехтіанського панку», тобто вони поєднують суворість панку з напруженою драмою кабаре. Якщо ви ніколи не бачили їхні сценічні шоу, то ви багато пропустили.
Голос Аманди Палмер просочується безумною мелодійною меланхолією, але її ролі ще більш загадкові: то вона маленька дівчинка, що сумує, а в «Coin Operated Boy» описує пластикового хлопчика, який дарує їй «кохання без ускладнень», та потім вона визнає, що не може любити справжнього хлопця, тому що з нею занадто важко.
Тепер будемо «грішити» разом з Дженні Бет.
We Will Sin Together з її дебютного сольного альбому To Love Is To Live (2021). Назва «Любити значить жити» гарно підходить для нашої добірки. Лірично і музично альбом коливається між тілесним і ефірним, розсудливістю і надмірністю, м’якістю і суворістю. Дженні то робот, то коханка, яка прагне близькості, вона набожна і негідниця, іноді одночасно. У треку Human вона спростовує свою людяність і віддає своє тіло хмарі: «Колись я була людиною, а тепер я живу в мережі».
Закінчимо людянішим зізнанням від Black Sabbath — хеві-метал гурту з Англії. Металом тут звісно й не пахне. Ця надривна композиція у виконанні Оззі Осборна ввійшла до альбому Technical Ecstasy (1976).
Я вже давно чекаю на тебе.
Я не хотів бачити, як ти йдеш, о, ні, ні,
А тепер так боляче, що робити?
Я хотів, щоб ти була моєю дружиною.
Дні минають повільно, відколи тебе немає.
Спогади – це все, що у мене є.
Я сиджу тут і чекаю, але ти ніколи не приходиш.
Без тебе я не можу жити далі, о, люба моя…