Наприкінці лютого в Україні запрацює нішевий онлайн-кінотеатр «ТИТР», у якому можна буде легально подивитися кіно про музику, моду, культуру та незалежні європейські стрічки.
«ТИТР» створила команда проєкту KyivMusicFilm. За майже десять років роботи вони показали українським глядачам роботи Міядзакі, документальні фільми про дизайнерів Мартіна Маржелу та Александра Макквіна, постановки британського театру, картину «Вусатий Фанк», класику світового кінематографа та багато інших стрічок.
Механіка роботи кінотеатру дуже проста: зайшов, купив квиток, подивився. Не потрібно оформлювати жодних підписок абощо. Потрібно лише обрати один крутий фільм серед інших крутих фільмів. Переглянути кіно може будь-хто, потрібно лише купити квиток за 90 гривень. Усе як у звичайному кінотеатрі. Кожним квитком можна скористатись впродовж тижня з моменту купівлі. Кількість переглядів стрічки за цей час необмежена. Також буде доступна опція «подарувати квиток» іншій людині. Потрібно буде лише вказати адресу, на яку його потрібно надіслати.
«Ми робимо онлайн-кінотеатр, щоб ділитися класним кіно ще й в онлайні», – розповідають засновники.
За їх словами, ідея проєкту виникла ще на початку пандемії, коли весь світ переносив все з офлайну в онлайн. Команда спробувала різні варіанти та врешті зрозуміла, що єдиний вдалий спосіб показувати їх колекцію кіно – це власний кінотеатр. Майже 2 роки пішло на те, щоб знайти можливість для створення платформи.
У доступі будуть близько 40 стрічок, серед яких: «Gimme Danger. Історія Іггі та The Stooges», «Неможливий проєкт», «Секс, мода, диско», «Рейв», «Берлінський фейсконтрольник», «Середина 90-х», «Вів'єн Вествуд: панк, ікона, активістка», «Жан-Поль Ґотьє: Freak&Chic», «Бенксі: мистецтво поза законом», «Гітлер проти Пікассо», «Гоген на Таїті. У пошуках втраченого Раю» та інші. Надалі бібліотеку фільмів планують постійно оновлювати.
Запуск проєкту заплановано на кінець лютого 2022 року. Слідкувати за новинами проєкту можна на його Instagram- і Facebook-сторінках.
Проєкт створений за підтримки Міжнародного фонду допомоги для організацій у сфері культури та освіти 2021 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, Goethe-Institut та інших партнерів.