Важко зараз писати про щось, крім подій в Україні та новин довколо цього, а ще важче було змушувати перший час себе щось дивитись, аби відволіктись хоча б на кілька годин на день. Але ми зрозуміли, що робити це необхідно. А також помітили попит серед людей, які теж намагаються приходити до тями за допомогою фільмів, серіалів, музики, книжок чи Youtube-каналів з розважальним контентом. А хто найкраще впорається з тим, щоб витягти вас з реальності, як не свіжі серіали цього літа? Саме тому ми підготували для вас підбірку таких багатосерійних історій.
“Дивні дива”
4 сезон, Netflix
Почнемо ми з кількох хедлайнерів цього сезону, одним з котрих є попкультурний шедевр Братів Дафферів, який для нинішнього молодого покоління не менш вагомий, ніж для нас свого часу були фільми про “Гаррі Поттера”. Хтось вже давно подивився 4 сезон, а хтось досі вагається. На цей раз автори шоу підняли ставки максимально високо, і нарешті серіал почав рухатись вперед після 2 та 3 сезону, які, незважаючи на все ще високу якість, фактично повторювали все те саме, що було і в першому сезоні.
Серіал відверто подорослішав разом з головними героями, сюжет та події місцями відходять від категорії “підліткова історія”, а атмосфера інколи більше нагадує справжнісінький горор, а не пригодницьку фантистичну містику, чим “Дивні дива” фактично були до цього.
На арену виходить новий лиходій Векна, історія походження якого стане для багатьох ледь не найкрутішим моментом за всі чотири сезони серіалу. Кожен з героїв отримує свій логічний розвиток, а також з’являється кілька нових персонажів, один з яких стовідсотково закохає своєю харизмою всіх, хто буде дивитись. Єдиний мінус серіалу — це росіяни, але коли сприймаєш їх як фантастичних звірів у контексті серіалу, то в певний момент навіть звикаєш до їх наявності. Тим паче, що показані вони доволі аутентично зі своїми ГУЛАГами, тортурами та жорстокістю.
І будьте готові, що після перегляду 4 серії сезону ви почнете по 20 разів на день слухати пісню Kate Bush “Running up the hill”.
Якщо ви фанат перших трьох сезонів, то перегляд четвертого просто обов’язковий. Якщо ви не фанат, то краще вам стати фанатом, бо це дійсно грандіозний серіал, який бере до своїх рук всі можливі попкультурні продукти 80-90-х років і ліпить з них свій самостійний продукт. І незважаючи на постійні пасхалки, відсилки та омажі, “Дивні дива” є достатньо самобутнім проєктом, що сприймається з великим задоволенням, незалежно від того, наскільки ви розумієтесь на культурі 80-х.
“Хлопаки”
3 сезон, Amazon Prime Video
Ще одна вибухова бомба, на яку чекали десятки мільйонів людей по світу. Кріпке теж вирішив стрибнути вище своєї голови, зробивши ще скаженіший сезон, ніж перші два. “Хлопаки”, як і раніше, ідеально балансують між повним трешем з літрами крові, розумною сатирою на тему сучасного шоу-бізнесу та брехливих медіа і потужною драмою, в якій персонажі поводяться, як живі неідеальні люди зі своїми слабкостями, страхами, комплексами, які іноді штовхають їх на жахливі вчинки.
Дивлячись “Хлопаків”, дуже легко проводити паралелі з нашою реальністю. Все це може і лежить на поверхні, але прописано настільки чітко та точно, що нічого протиставити цьому матеріалу в якості критики.
Окремо хочеться сказати про те, наскільки складна емоційно в цьому сезоні лінія Гоумлендера, якого сміливо можна назвати найкращим серіальним антагоністом 21 сторіччя. До цього персонажа відчуваєш ненависть, любов та жалощі водночас, який лякає і змушує сидіти в напруженні, при цьому тобі дуже шкода його. Справді, на тему Гоумлендера можна було б написати окрему книгу з психології і викладати за нею. Про акторську гру Ентоні Стара скажу лише одне: як шкода, що серіальним акторам не дають “Оскарів”, бо він заслуговує на це. Акторська гра на рівні з Браяном Кренстоном в “Пуститися берега” та Рамі Малеком в “Містері роботі”.
“Краще дзвоніть Солу”
6 сезон, Netflix
З фінальним акордом до нас повернувся найхитріший адвокат у світі — Сол Гудман. Знаю, що багато хто з фанатів “Пуститися берега” вирішили не дивитись “Краще дзвоніть Солу”, бо подумали, що нічого цікавого після історії Волтера Вайта вже не буде у цій франшизі.
Проте запевняю: якщо ви з цих людей, то знайте, що ви маєте подивитись цю історію, адже серіал за рівнем історії, напруги, розвитку подій нічим не поступається кримінальним пригодам Волтера Вайта. Особливо це стосується 6-го сезону, який іде на рівних з фіналом “Пуститися Берега”, якщо навіть не випереджає його. І на відміну від Волтера, якому важко було співчувати, оскільки на той момент він вже сам перетворився на монстра, Сол Гудман з першого і до останього сезону залишається людиною, а тому емпатично “Краще дзвоніть Солу” інколи навіть виграє. Фінальні чотири серії будуть виходити протягом наступних чотирьох тижнів, але ті епізоди, які вже вийшли — це щось на рівні “Хрещеного батька”, “Обличчя зі шрамом”, “Кримінального чтива” та “Наркос”, поєднаних разом.
“Світ дикого Заходу”
4 сезон, HBO MAX
Серіал, який мав усі амбіції стати новою “Грою престолів” за рівнем епічності, але в якийсь момент у нього щось пішло не так… А саме у третьому сезоні, коли з науково-філософської фантастики він перетворився на дуже дивний бойовик, тим самим втративши значну аудиторію. І хоча шанс на нову “Гру престолів” вже далеко позаду і повернути його неможливо, я б все ж звернув увагу на новий сезон, адже він хоч і частково, але все ж намагається виправити помилки третього і досить впевнено починає крокувати своєю історією. Не сказати, що все повертається на рівень перших двох, але, можливо, автори ще зможуть нас приємно вразити.
“Чорний птах”
1 сезон, Apple TV+
Хто повільно, але впевнено захоплює серіальний ринок, так це Apple TV+ з їхніми серіалами, які постійно непомітно виходять, але які закохують у себе кожного, хто на них натрапив. На відміну від Netflix чи Amazon, які давно практикують брати глядача не якістю, а кількістю (якщо не брати до уваги окремі випадки), Apple не видає кожен місяць по 3-5 серіалів, а концентрується саме на якості кожного релізу. Саме тому навіть не дуже вдалі їхні серіали варті уваги, бо середнячок від Apple інколи краще за середньостатистичний гіт від Netflix.
Але у випадку з “Чорним птахом” це не середнячок, а дуже вражаючий кримінальний трилер про хлопця, що сидить у в’язниці за наркотики. Йому пропонують піти на угоду з поліцією для скорочення терміну ув’язнення, якщо він увійде в довіру до серійного вбивці, щоб допомогти розслідуванню.
Наразі вийшло лише кілька серій, але шоу має всі шанси потрапити у списки найкращих за цей рік.
Цікаве амплуа Тарона Еджертона, остання роль Рея Ліотти та просто майстерний сценарій — це все, що вам потрібно знати про проект.
“Паперовий будинок” (Корея)
1 сезон, Netflix
Ми звикли, що коли якийсь фільм чи серіал стає успішним в Європі, то Голлівуд обов’язково робить власну адаптацію зі своїми акторами. Проте тут ситуація дуже нестандартна.
Південнокорейський кінематограф став настільки популярним, що Netflix замовили адаптацію свого вибухового іспанського серіалу “Паперовий будинок” саме в Кореї з корейськими зірками у головних ролях.
Цікаво спостерігати, як ця країна відбирає собі у США ковдру уваги до кіно, бо тепер майже кожен реліз від Південної Кореї — це подія, яку дивиться і обговорює ледь не весь світ.
За прикладами далеко ходити не потрібно: після “Гри в Кальмара” та “Паразитів” Корея все частіше потрапляє у тренди. І це насправді дуже цікаве явище, адже поп-культура цієї країни була вихована на американській культурі, але в неї при цьому є дивна та екзотична для нас азіатська самобутність, що в симбіозі з Голлівудським стилем створює неповторні проєкти, які хочеться дивитись.
“Людина проти Бджоли”
1 сезон, Netflix
Якщо є бажання просто відпочити без напруження і подивитись щось, що не потребує пильної уваги, але разом із тим відволікає від реальності, то цей комедійний серіал ідеально підходить для цього. Сюжет нагадує якусь невдалу розширену версію епізоду про муху з “Пуститися берега”: бджола сильно починає докучати чоловікові, який намагається жити своїм життям. Він усіма способами намагається її позбутись, але в нього ніяк не виходить. Важко уявити, що з такої фабули можна зробити повноцінний серіал, але є одне “але” і ім’я йому Роуен “Містер Бін” Аткінсон зі своїм комедійним талантом. Саме він наповнює серіал тим елементом, від якого неможливо відірватись. Можливо, це гумка на один раз, але гумка з приємним смаком і позитивним післясмаком. Та й серії йдуть по 10 хвилин, а тому багато часу перегляд не відніме.