Українці активно читають під час війни. Книжка — і розрада, і мотивація, і терапія. Пропонуємо десять книжок, які найбільше цікавили користувачів книжкової платформи Yakaboo.
1984, Джордж Орвелл
Одна з найвідоміших у світі антиутопій, яка у деяких частинах світу вже стала реальністю. Неймовірно, але маніпуляції, підміна понять, викривлення інформації, описані у романі Орвела стали ніби інструкцією до дії для тоталітарних режимів сьогодення. Головний герой книжки — працівник Міністерства Правди у країні Океанії, його робота — вилучати з документів те, що не відповідає офіційній пропаганді. Він ненавидить свою роботу, адже ница ідеологія вбиває мільйони людей не тільки фізично, а й морально, духовно. Чи можливо перемогти таку систему? Найкраще, що ми можемо зробити — не допустити її формування.
Тореадори з Васюківки, Всеволод Нестайко
Культова книжка для дітей про карколомні пригоди, вона вже багато років не втрачає своєї популярності не тільки в Україні — твір Нестайка перекладений двадцятьма мовами. Гумор автора залишається зрозумілим сучасним дітям, адже головна мотивація героїв книги близька сьогоднішнім хлопцям та дівчатам: прославитись на увесь світ. Як далеко можна зайти у бажанні популярності? Творчий підхід, масштаб ідей і багато самоіронії можуть зробити зі звичайного школяра якщо не зірку, то хоча б героя веселої книжки.
Купи собі той довбаний букет: та інші способи зібратися докупи від тієї, кому вдалось, Тара Шустер
Пам'ятаєте про необхідність першочергово подбати про себе? Спочатку вдягніть “кисневу маску” на себе, бо не зможете допомогти іншим. Тара Шустер навчить вас любити себе та накопичити душевні сили та наснагу для того, щоб наповнитися енергією, позитивом та любов’ю. Якщо у вашій душі — пустка, то яку любов та підтримку ви можете дати іншим? Чудовий посібник зі зцілення емоційних травм на користь собі та людям.
Мистецтво війни, Сунь-цзи
Актуальний як ніколи стародавній китайський трактат, авторство якого приписується генералу й стратегу Сунь Цзи. Порадами тисячолітньої давнини з успіхом користуються військові армії США. В основі концепції Сунь Цзи лежить управління ворогом, яке створює можливості легкої перемоги. Треба заманювати ворога у пастки та уникати зіткнення з підготовленими силами противника. Необхідний нерівномірний розподіл сил, стратегічна концентрація. Сунь Цзи підкреслює, що воєнні дії це дороге заняття, яке приносить збиток державі та бідування народу. Тому війна повинна бути швидкою, ефективною і мобільною. Принципи переможної стратегії корисні не тільки на війні, а й у будь-якій іншій діяльності, в тому числі — у професійній, діловій сфері.
Кафе на краю світу, Джон П. Стрелекі
Ця книжка виглядає як цікавий роман, а насправді це притча про те, як віднайти своє місце у світі навіть тоді, коли цей самий світ повертається до тебе спиною. В основу цієї книжки лягли висновки, які зробив для себе автор, відомий коуч і мотиваційний тренер, під час багатомісячної подорожі. Його міркування та відповіді на три головні питання стануть вам у пригоді. Чому ви тут? Чи боїтеся ви смерті? Чи задоволені ви своїм життям? Хвиля позитивних зрушень, на які надихає читачів книжка, зробили її світовим бестселером.
МІСЯЦЬ ВІЙНИ Хроніка подій. Промови та звернення Президента України Володимира Зеленського
Ніщо не залишилось як раніше. Ворог розраховував на успішний бліцкриг, а більшість з нас були шоковані і дезорієнтовані. У перші тижні війни ми уважно слухали промови Президента, знаходячи у них підтримку, перспективу, впевненість у тому, що у нас є план і все буде добре, мотивацію робити якнайбільше корисного для рідних та суспільства. Хронологічно впорядковано публікації щоденних новин, повідомлення з офіційних джерел, промови та звернення Президента України, зібрані у книзі — це хроніка нашої трагедії та нашої боротьби.
Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху, Мей Маск
Ілон Маск — впливовий, креативний, багатий, можливо, навіть геніальний підприємець, виступив з беззаперечною підтримкою України. І Мей Маск, яка виховала таку непересічну особистість, також з перших днів на нашому боці. Мудра, відверта, смілива жінка має свою захоплюючу історію життя. У тридцять один вона стала матір’ю-одиначкою, відтак тяжко працювала, щоб поставити на ноги трьох дітей. Нині вона на піку популярності як лекторка-дієтологиня і як модель. І все це завдяки бунтарському духу та заповзятості — саме вони принесли їй світову славу у віці, який сама Мей називає «розквітом свого життя». Надихайтеся, боріться, живіть на повну попри все.
Спитайте Мієчку, Євгенія Кузнєцова
Роман про рідний дім. Життя у Європі має свої принади, але часом у ньому можна втратити пам'ять про те, хто ти, звідки і що дає тобі сили. У романі, який все ж не слід називати жіночим, головні героїні повертаються до бабусиного будинку. Місце дивних людей з минулого та теперішнього, їхніх щемливих, цікавих або абсурдних історій — ідеальне місце для літа, яке розставить усе по місцях.
Триста поезій, Ліна Костенко
Ліна Костенко — живий класик української літератури. Її сміливість називати речі своїми іменами, добирати влучні і чесні слова, заплітаючи їх у елегантні рими — це її поетична суперсила. І поетеса радо ділиться нею на сторінках видання, до якого увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.
Подолати минуле: глобальна історія України, Ярослав Грицак
Зараз ми особливо гостро відчуваємо не тільки безумовну необхідність вистояти й перемогти, але й перебороти згубні тенденції минулого. Професор Ярослав Грицак аналізує контекст глобалізації та модернізації, в якому утворилася сучасна Україна. На жаль, його темна сторона — масове насильство. Ми пережили кілька етапів наступу на нашу національну свободу, репресії, голод, повномасштабні війни. І ми такі, які є, тому що пройшли це все. Ми могли б стати вільнішими, відкритішими, кращими, якби зрозуміли, як рухатись далі і чому на цьому шляху неможливі компроміси з минулим.