З 16 до 22 листопада відбудеться 12-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів — KISFF. Основними локаціями стануть кінотеатри «Жовтень», KINO42 та «Український дім».
На глядач_ок чекає 28 тематичних програм, що вписані у чотири блоки — «Українська ідентичність», Конкурсні програми, «Sexuality Matters» та Спеціальні події.
Організатор_ки звертають увагу на блок локального кіно з різних куточків України. Це історії про Крим (зокрема, дебютні короткі метри Нарімана Алієва), Херсон (присвячено творчій групі «Тотем»), Київ (тут покажуть, зокрема короткі метри 2000-х від Ірини Цілик, Валентина Васяновича, Мирослава Слабошпицького) та інші регіони.
Секція розроблена у співпраці з Українським домом та присвячена ідеї плюралістичної української ідентичності.
кадр з фільму Sensiz («Без тебе») Нарімана Алієва / сайт KISFF
В українському конкурсі KISFF варто переглянути роботу Анастасії Солоневич та Даміана Коцура «Як це було» про усвідомлення досвіду війни українськими біжен_ками, прем’єра якої відбулась на цьогорічному Каннському фестивалі. А також — анімаційний фільм «Маріуполь. Сто ночей» Софії Мельник, натхненний історією 4-річної дівчинки, яка пережила облогу «Азовсталі».
кадр з фільму Анастасії Солоневич та Даміана Коцура «Як це було» / сайт KISFF
Ще глядач_ки побачать ретроспективу короткого метру Девіда Лінча — експериментального й моторошного — та обрані фільми-переможці Teddy Award Берлінського кінофестивалю.
Організатор_ки підготували блок освітніх подій з дискусіями й воркшопами за участі українських і європейських експерт_ок — про роботу кіноіндустрії та пошук можливостей, про кіно та AI-технології. Окрему панель присвятять обговоренню ґендерно-чутливої мови та інклюзивної комунікації.
постер до KISFF
Гасло цьогорічного фестивалю — Human after all. Як пояснює команда: «У сьогоденні, де змішались сміливість і страх, свобода й несправедливість, життя й смерть, усі ми вразливі. Нам боляче втрачати та сумно прощатись, але ми кохаємо до нестями та цінуємо кожну мить щастя».
Після KISFF у Києві організатор_ки планують провести мініфестивалі зі скороченою програмою в Чернігові, Харкові, Одесі та Сумах.