27 листопада укладачі словника опублікували слова, що визначили 2023 рік: rizz (чарівність, привабливість), deepfake (зображення або записи, які були переконливо змінені та оброблені, але фальшиві), сoronation (коронація), dystopian (антиутопія), EGOT (відзнака за те, що артист виграє одразу чотири престижні нагороди: «Еммі», «Греммі», «Оскар» і «Тоні» ), Х (перейменований Twitter), implode (вибухнути) та інші.
Словом року назвали «автентичний» (authentic).
Люди часто шукали значення слова «автентичний» через поширення штучного інтелекту, увагу до ідентичності, соціальні мережі й популярну культуру.
Слово «автентичний» має низку значень, зокрема «не фальшивий», синонім до «справжнього та фактичного», а ще «вірний власній особистості, духу чи характеру».
Автентичність часто повʼязують з ідентичністю — національною чи особистою. Наприклад, автентичною називають національну кухню або ж власну особистість.
джерело: The Seattle Times
Водночас розвиток штучного інтелекту та його вплив на збільшення кількості фейкових відео, фото, академічну доброчесність та інше розмиває межі між справжнім і фальшивим.
Саме автентичними прагнуть бути бренди, інфлюенсери в соціальних мережах і знаменитості. Ілон Маск потрапив у заголовки газет, коли сказав, що люди повинні бути більш «автентичними» в соцмережах.
За іронією долі, коли «творців автентичного контенту» визнали золотим стандартом побудови довіри — «автентичність» стала виставою.