МОТ та ГО «Алгоритм дій» продовжують прийом заявок на більш як 10 мільйонів гривень для артустанов, що постраждали внаслідок російської агресії.
Тепер українські мистецькі установи, які через російські атаки отримали пошкодження чи була повністю зруйнована, можуть заповнити форму за посиланням до 15 січня 2024 року.
Це ініціатива організаторів найбільшого артпроєкту року «Модуль тимчасовості» (МОТ) – don’t Take Fake та партнерів українського туру простору — ГО «Алгоритм дій», які хочуть привернути світову увагу до артінституцій, допомогти у відновленні мистецьких установ України і показати, що культура здатна підтримувати у складні часи.
Звіт про хід відбору та витрачені кошти буде розміщено на вебсайті moduleoftemporality.com та на сторінці @mot.object в інстаграм.
Про «Модуль тимчасовості» (МОТ)
MOT розшифровується як «Модуль тимчасовості» (Module of Temporality). Основа «Модуля тимчасовості» — виставковий простір, де представлена експозиція з полотнами, скульптурами, інсталяціями та аудіовізуальними творами 28 художників з 10 країн світу. Артпроєкт вже побачили понад 56 500 відвідувачів у чотирьох містах.
Мета проєкту — привернути ще більше уваги до України та зібрати кошти на відновлення мистецьких установ, які постраждали внаслідок російської агресії.
Спершу простір три місяці працював у Києві, а потім вирушив у подорож Україною — Дніпро, Луцьк, Львів, де завершив свій український тур.
Наразі комада простору планує продовження виставкової частини за межами України, а також проведення благодійного аукціону з роботами митців, кошти якого також скерують до загального фонду МОТ.
Харківський художній музей. Фото: Андрій Баштовий для The Village Україна.
Як буде проходити відбір?
Спираючись на список UNESCO та дані Міністерства культури та інформаційної політики України, виділено шість пошкоджених установ, які працюють із мистецтвом, потребують допомоги у відновленні і розміщені на підконтрольних Україні територіях (на серпень 2023 року). Три з них подали свої заявки на оупен-колі від фонду МОТ. Із інформацією про них можна ознайомитися на сторінці кампанії: https://mot.algorytm.ngo/
Крім того до 15 січня триває прийом анкет від установ, які не ввійшли в офіційні переліки, але потребують підтримки для свого відновлення. Залежно від зібраної суми та розмірів пошкоджень буде підтримано один або кілька об’єктів.
Усі заявки розглядатиме команда МОТ із спеціально сформованою командою експертів, яка допоможе обрати одну чи декілька установ. Імена спеціалістів будуть доступні на сайті та в інстаграмі проєкту напередодні голосування. Фінальне рішення також залежатиме від кількості зібраних коштів, що остаточно стане відомо після аукціону.
Контакти:
Комунікаційниця dont’t Take Fake — Юля Сосновська — [email protected]
Комунікаційниця Алгоритму Дій – Катя Бохинська – [email protected]
Новини про кампанію будуть публікуватись в інстаграмі @mot.object.