Матеріали художньої стрічки «Буча» були представлені в рамках проєкту по боротьбі з російською пропагандою Art Against Propaganda та на заходах до другої річниці повномасштабного вторгнення Ukraine unbroken: 2 years of strength. Основною метою двомісячного турне Америкою творчої команди фільму стала боротьба з російською пропагандою та нагадування американській громадськості про необхідність підтримки України.
Закриті покази відбулись у Вашингтоні в Українському домі, у Нью-Йорку в Колумбійському університеті, Українському інституті Америки та Harvard Club, у Лос-Анджелесі в Українському культурному центрі, в Солт-Лейк-Сіті під час Sundance Film Festival, у Нью-Джерсі в Cambridge Club House, у Філадельфії, Сан-Дієго та Бостоні.
Серед глядачів були представники уряду, дипломатії, бізнесу, медіа, культури та громадських організацій США, а також поранені українські військові, які проходять лікування в Америці.
Окрім цього, картина викликала неабияку зацікавленість у таких американських медіа, як CNN, Forbes, TIME, New York Times, Vox, Financial Times, Daily Mail, Newsmax, USA Today, WSJ, Foreign policy, журналісти та кореспонденти яких були присутні на заходах.
Фільм «Буча» знятий за реальними подіями. Він розповідає про те, що відбувалося у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації в перші місяці повномасштабної війни. Завдяки своєму казахстанському паспорту Костянтин Гудаускас має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Рятуючи людей, він стає свідком звірств та жахів війни й окупації.
Головні ролі у фільмі зіграли відомий польський актор Цезарій Лукашевич та зірка українського кіно В’ячеслав Довженко. Режисером фільму став Станіслав Тіунов, а продюсером та автором сценарію – Олександр Щур.
Премʼєра стрічки в Україні відбудеться у вересні цього року.
Фото надані PR Batteries agency