Йдеться про масштабний проєкт навчання українських учнів правам дитини згідно з Європейською соціальною хартією (ЄСХ). Ініціатива реалізується за підтримки Офісу Омбудсмана України та Ради Європи.
Мета проєкту – сформувати у здобувачів освіти обізнаність щодо їхніх соціальних прав, закріплених Хартією, навчити відстоювати ці права та залучати до імплементації європейських стандартів в Україні. Гасло проєкту – «Українці знатимуть свої права зі школи».
Асоціація інноваційної та цифрової освіти розробила спеціальний навчальний урок для учнів 5-11 класів, який отримав гриф Міністерства освіти. Для вчителів підготовлено курс підвищення кваліфікації обсягом 0,5 кредиту ЄКТС. Впровадження уроків в школах розпочалося у квітні 2024 року.
Факультативний урок охоплює низку тем: соціальні права дітей, права сімей, право на освіту, трудові права неповнолітніх, права вразливих категорій дітей. Кожне заняття має інформаційну та практичну частини з презентаціями, кейсами, творчими завданнями та рольовими іграми для кращого засвоєння матеріалу.
«Лише знаючи свої права, можна запобігти їх порушенню і боротися за їх дотримання, а тому реалізація такого проєкту є вкрай важливою для кожного українця, особливо для молодого покоління», – наголосив Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець.
Мачей Янчак з Офісу Ради Європи в Україні повідомив, що вже найближчим часом навчання пройдуть 10 000 учнів та 3 000 вчителів у всіх регіонах.
За словами виконавчої директорки Асоціації інноваційної та цифрової освіти та координаторки Мережі Українських Освітніх Хабів Марії Богуслав, це перший крок у рамках Глобальної ініціативи ментальної та культурної трансформації українців до демократичних цінностей. Також готуються заходи з медіаграмотності, вивчення мов, боротьби з піратством та корупцією.
Курс підвищення кваліфікації для освітян «Основні права та принципи Європейської соціальної хартії» у мультимедійному форматі SCORM можуть пройти не тільки освітяни, а й усі охочі безкоштовно за посиланням.
Фото надані пресслужбою Асоціації інноваційної та цифрової освіти