З 25 квітня у кінотеатрах розпочався прокат українського фільму «Крашанка». Режисер Тарас Дудар разом з відомими акторами створив чудову сімейну комедію, бо гасло фільму: «Перемога – справа сімейна».
Коротко про сюжет. У фокусі родина з красномовним прізвищем – Забіяки. І от за тиждень до Великодня до тата Івана (Станіслав Боклан) приїжджають дві сестри Оля і Аня (Олеся Жураківська і Дар’я Легейда), а також брат (Володимир Гладкий). Батько веде себе по-чудернацьки, щось приховує, тому за ним приглядає онук (Михайло Пулянський). Виявляється, у діда вельми амбітна і серйозна мета: скоріше завершити війну в Україні, запустивши ракету по кремлю. Благородна ціль помножена на родинну єдність.
«Крашанку» знімали вже під час повномасштабної війни, на Київщині. Причому повний метр зняли за доволі короткий термін – 10 днів. «Згодом, під час монтажу мусили ще й відмовитись від деяких відзнятих сцен… Ми так багато встигли не тому що тисли і гнали, а тому що ми були щасливі поряд одне з одним. Все в любові і по любові, все в повазі і довірі... Фантастичні партнери професіонали і ЛЮДИ!!! Кожен в команді незамінний, необхідний і найкращий! Дякую Mamas Film Production за сміливість і віру в нас всіх», – зазначила акторка Олеся Жураківська у себе в Фейсбуці.
Стрічка не тільки про ракету, але перш за все – про родину, яка, попри суперечки, тримається разом, об’єднується в такий важкий час. Наполегливість і воля – риси, що притаманні майже всім персонажам фільму, особливо жіночим образам. Оля і Аня – розумні жінки, кожна з яких вибудовує життєвий шлях на свій розсуд. Звичайно, обидві прагнуть бути щасливими й коханими. Вагання – залишатися в країні чи ні, народжувати чи ні, швидко минають, бо тут, у батьківській хаті, відразу приходить розуміння справжніх цінностей.
Головний образ – тата Івана контрастує з онуком Михасиком, підсилюється лінія поколінь, але дуже лагідно і тепло обидва знаходять спосіб домовитися.
Стрічка насичена добірним гумором, бо це ще одна «зброя» українського характеру: жартувати у військкоматі або влаштувати танці, щоб заспокоїти дівчину. Попри вік або стать, сила українського духу – триматися разом і по-доброму іронізувати один над одним.
До речі, у фільмі тема мобілізації розкривається з одного боку реалістично, а з іншого – дещо героїчно-романтизовано. Але цей момент для підсилення емоційної реакції цілком збалансований. А можливо, справді, цей вчинок (не хочеться спойлерити) для когось стане патріотичним взірцем.
У столиці 23 квітня на допремʼєрному показі зібралось чимало глядачів: актори, люди з індустрії кіно, шоу-бізнесу та медіа. У фойє на макеті крашанки бажаючі залишали автографи й побажання, головне з яких – це перемога України.
Глядачі дуже тепло і емоційно сприйняли картину, дехто просльозився, хтось від душі посміявся. Це сучасна і актуальна комедія, нехай з дещо наївними і кіношними прийомчиками, але вона дуже надихає. І особливо напередодні Великодня, коли людям хочеться хоча б трохи радісних новин і мотивуючих історій.
«Від Забіяк» – такий напис красується на ракеті «Крашанка-1», особистого виробництва Івана Забіяки. І тому фінал фільму візуалізує мрію всіх українців. Так, поки що лише на екрані. Але завдяки спільним зусиллям, ми можем наблизити цей день – Великдень Перемоги.
У стрічці також знімались: Артур Логай, Людмила Загорська, Євген Сенчуков, Ігор Портянко, Наталя Кобизька.