Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини проходитиме в Києві з 31 травня до 9 червня. Темою фестивалю стала «10 років триденної війни, яка триває три сторіччя», у межах якої досліджуватимуть українську історію та її циклічність, пошук та збереження ідентичності, а також історію російської агресії проти України.
Головну тему Docudays UA розкриватимуть не лише у кінопоказах, а й під час розмов з режисерами та режисерками фільмів з програми, на панельних дискусіях RIGHTS NOW! та «Архів війни», а також на івентах та обговореннях DOCU/СИНТЕЗ, майстеркласах DOCU/PRO та зустрічах із командою Мережі кіноклубів DOCU/CLUB.
Дар'я Аверченко, директорка комунікаційного департаменту Docudays UA, пояснює, що обрана назва є частиною нового фольклору в Україні. Фестиваль також порушуватиме питання відповідальності та покарання воєнних злочинців.
З точки зору візуального оформлення фестивалю, організатори надихалися роботами митця Михайла Алексєєнка, який вже понад 10 років працює з кришталем. За словами артдиректора фестивалю Романа Бондарчука, кришталь уособлює щось «химерне, блискуче та крихке, як і сама пам'ять».
Серед фільмів, які будуть показані на фестивалі: «Мирні люди» Оксани Карпович, що демонструє руйнування, завдані Україні внаслідок повномасштабної війни; «Київські файли» Вальтера Стокмана, який досліджує архіви КДБ та питання особистої відповідальності; «Невидима нація» Ванесси Гоуп про боротьбу Тайваню за збереження демократії; «Генрі Фонду в президенти» Александера Горвата, що аналізує вплив кіно на формування уявлень про історію США; «ДНК гідності» Яна Баумґартнера про ідентифікацію решток тіл після Балканських воєн 1990-х років; та «Місія 200» Володимира Сидька про Тетяну Потоцьку, яка власним коштом перевозила загиблих захисників та захисниць зі сходу у їхні рідні міста.
Фестиваль Docudays UA спрямований на збереження пам'яті, осмислення історії та пошук шляхів у майбутнє в умовах війни та боротьби за свободу.