14 травня у Франції розпочався 77-й Каннський кінофестиваль, який входить до «Великої п'ятірки» найпрестижніших кінофестивалів. На церемонії відкриття вшановували акторку Меріл Стріп, яка отримала почесну «Золоту гілку» за внесок у світовий кінематограф.
На червоній доріжці, окрім Меріл Стріп, з'явилися численні знаменитості, серед яких Аня Тейлор-Джой, Гелена Крістенсен, Тьєррі Фремо, Емілі Дек'єнн, Гайді Клум, Леа Сейду та інші. Особливу увагу привернув пес Мессі – актор минулорічного тріумфатора фестивалю, фільму «Анатомія падіння».
Фестиваль відкрила комедія Квентіна Дюп'є «Другий акт», яка не братиме участі у конкурсній програмі. Стрічку зустріли трихвилинними оплесками. Також було представлено цьогорічне журі, яке очолила режисерка Грета Гервіг, яка назвала це своєю «здійсненою мрією».
Зіркою вечора стала Меріл Стріп. Президентка Європейської кіноакадемії Жульєт Бінош назвала її «міжнародним скарбом». У своїй промові Стріп подякувала Каннам і зазначила, що дивитися ретроспективу власної кар'єри було наче «дивитися у вікно швидкого потяга».
В основному конкурсі за «пальмову гілку» боротимуться стрічки: «Мегалополіс» Френсіса Форда Копполи, «Види доброти» Йоргоса Лантімоса, «Плащаниці» Девіда Кроненберга, «Парфенопа» Паоло Соррентіно та інші.
За головну нагороду буде також змагатися фільм російського режисера Кирила Серебреннікова «Лимонов, балада про Едічку». Це стрічка про російського письменника, політика, українофоба, очільника націонал-більшовицької партії Едуарда Лимонова.
Незважаючи на безтурботний настрій фестивалю, очікуються протести через війни, що тривають у світі, зокрема в Україні та на Близькому Сході. Місто заборонило протести вздовж набережної Круазетт та в околицях фестивалю.
Окрім цього, група, яка представляє фрилансерів Каннського кінофестивалю, закликає до страйку під час подій. Мета — привернути увагу працівників кіноіндустрії Франції до нестабільності, що зростає, та вимагати охорони праці для фрилансерів.
Президентка фестивалю Айріс Кноблох зазначила, що фестиваль завжди був майданчиком для дебатів і ліберального вираження, але головне – знайти правильний баланс і зосередитися на кіно, яке є відображенням суспільства і розповідає про те, що відбувається у світі.