В умовах повномасштабної війни в Україні освітня сфера зазнала значних втрат: зруйновані заклади освіти, стресовий стан дітей та вчителів, неможливість навчатись у безпечних умовах. Для забезпечення доступу до освіти Міністерство освіти і науки України разом із міжнародними партнерами розбудовують мережу Цифрових Освітніх Центрів (DLC).
ЮНІСЕФ та Асоціація інноваційної та цифрової освіти вже відкрили шістнадцять DLC у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Головне завдання центрів – забезпечення навчання 16 000 школярів, які не мають повноцінного доступу до офлайн навчання у прифронтових та деокупованих громадах.
У DLC учні зможуть безплатно: визначити за допомогою штучного інтелекту, які предмети потрібно надолужити; навчатись за допомогою інтерактивних кейсових уроків; проходити практичні роботи, використовуючи VR та AR технології; отримувати індивідуальні консультації через застосунок «Убер-Школа»; набувати навички XXI століття завдяки «Урокам для успішного життя»; розважатись з користю зі спеціальною освітньою програмою «Minecraft»; опанувати українську та англійську мови; отримати психоемоційну підтримку; визначити професію мрії та побудувати індивідуальну траєкторію навчання і кар'єри.
Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що мета DLC – забезпечення безперервного навчання дітей, надолуження освітніх втрат, психоемоційна підтримка дітей, батьків та вчителів. Пріоритет надано деокупованим територіям та громадам, наближеним до бойових дій.
Координатором DLC у трьох областях є Асоціація інноваційної та цифрової освіти. Виконавча директорка Асоціації Марія Богуслав прагне зробити з DLC справжні освітні хаби для дітей, підлітків та їхніх батьків у громадах, які найбільше потерпають від війни.