З 30 травня по 2 червня в Києві пройде XII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», основна фокус-тема якого «Життя на межі». Вдруге поспіль він відбувається в умовах повномасштабної війни. Цього року організатори вирішили розширити програму та започаткувати нові партнерства і формати.
Кураторами події стали літературознавиця, журналістка та есеїстка Тетяна Огаркова, а також філософ, письменник та журналіст, президент PEN Ukraine, кандидат філософських наук та доцент «Києво-Могилянської академії» Володимир Єрмоленко.
Особливістю «Книжкового Арсеналу 2024» стане масштабний ярмарок видавців, який не проводився минулого року через війну. Понад 100 стендів провідних видавництв України та 5 спеціальних стендів книгарень представлять свої книги у різних секціях. У фокусі будуть видання про війну, створені після 2014 року, а також книги ветеранів, учасників війни та членів їхніх родин.
Спеціальну програму представить Літературний фестиваль «П'ятий Харків», який розповість про «досвіди» міст на межі під час війни. Професійна програма стане майданчиком для обговорення актуальних питань книжкової галузі. Окрему програму буде присвячено дитячій та підлітковій літературі.
«Книжковий Арсенал» також започаткує програму «Book Arsenal Fellowship Program 2024» для іноземних видавців та літагентів. За словами учасниці Беати Стасінської, мета програми – створити якісний каталог українських авторів для просування їхніх творів за кордоном.
Український ПЕН представить програму «Тривання голосу», в рамках якої відбудеться перформанс пам'яті загиблих поетів і поеток, а також проєкт «Українська втома» з поезією та музикою.
«Книжковий Арсенал» є важливою міжнародною подією, що об'єднує людей навколо книги та створює взаємодії між спільнотами й інституціями. Проєкт організовується у співпраці з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» та підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.