Ювілейний етнофестиваль «Країна Мрій», якому виповнилось 20 років, відбувся в Києві на території Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка. Фестиваль став найбільшим за всю свою історію та, незважаючи на складнощі, пов'язані з війною, продовжив виконання своєї місії зі збереження та популяризації української культури, фольклору, народних ремесел.
Традиційно час проведення літнього фестивалю припав на народне свято Купала, тому ювілейна «Країна Мрій» була відкрита традиційним українським обрядом Купайлиці – прикрашання стрічками купальського деревця.
Цьогорічний фестиваль підтвердив статус міжнародного завдяки участі іноземних артистів з Великобританії, Японії та Індії. Спеціальними гостями були Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі та Посол Індії в Україні Харш Кумар Джейн.
Організатори облаштували дві великі музичні сцени – етнорок та фольклорну, залучивши близько 1000 учасників та створивши 16 тематичних майданчиків. Серед них були книжковий ярмарок, алея майстрів і крафтярів, дитяча галявина, кримськотатарська сцена, простір «Японський сад» та волонтерська галявина.
На Кримській сцені Bağçasaray проходили читання поезії та прози, виступи етнічного тріо «Мусафір», Руслана Булатова, Аліє Хаджабадінової та інших. Відбулися дискусії про деокупацію Криму за участі представників української влади та міжнародних гостей.
Музична «Сцена Мрій» була представлена етнорок гуртами та worldmusic колективами: МАНДРИ, KARTA SVITU, OT VINTA, ЯРРА та іншими. На цій же сцені виступив Олег Скрипка з Лє Гранд Оркестром, представивши рокову програму.
Сцена «Рай» традиційно звучала народною музикою фольклорних гуртів та ансамблів зі всієї України. Тут з інструментально-вокальними програмами виступали гурти «Хорея Козацька», «Королівна», «Древо» та інші.
Вперше у своїй історії фестиваль «Країна Мрій» відкрив для гостей браму у світ духовних знань та езотерики та організував справжню містичну подорож. В рамках фестивалю проводилися сеанси музичної терапії, ом-медитації, мантра-співи та лекції. Особливою подією став сатсанг з Олегом Скрипкою, де музикант проводив спільну медитацію та виконував авторські композиції.
Поетична майстерня залучила понад 60 українських поетів та музикантів, які читали вірші, зокрема й ті, що були написані на фронті. Учасники майстерні також змогли почути історії сімей військових.
На фестивалі збирали гроші на благодійність, зокрема на Третю штурмову бригаду та дитячу лікарню «Охматдит».
Фото надані пресслужбою фестивалю