Про це повідомляє старша наукова співробітниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко.
Історико-археологічний заповідник Херсонес Таврійський входив до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
На місці зруйнованої пам'ятки ведеться незаконне будівництво історико-археологічного парку, який почали зводити ще минулого року. «Зовнішній вигляд усіх будівель відповідатиме загальній імперській концепції: псевдовізантійська стилістика в «новому» прочитанні, з використанням «сучасних» технологій і матеріалів», – повідомляє Спілка археологів України.
Згідно з концепцією, парк включатиме три музеї: античності, Криму і християнства, а також археологічний центр, школу мистецтв «Корсунь», філію «Артека», ландшафтний парк і квартал-реконструкцію з музеєфікованими розкопками, сувенірними крамницями та кафе.
Бекграунд. Херсонес Таврійський був створений у 1892 році на руїнах античного грецького міста. У 2013 році заповідник внесли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, що забороняє будь-яке будівництво на його території. Це єдина пам'ятка в Криму, яка мала світове значення. Загалом, у період з 2014 по 2020 рік, росія викрала понад 1000 артефактів з Криму.
Раніше, 26 червня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) визнала геноцидний намір рф у знищенні української культурної спадщини та ідентичності. Згідно з резолюцією, з 2014 року в Криму відбуваються масові грабежі.
Резолюція ПАРЄ передбачає, що держави-члени організації допомагатимуть Україні у збиранні та зберіганні доказів злочинів, які росія скоїла проти української культурної спадщини.