Виставку презентують 19 липня у Національному музеї Тараса Шевченка. На ній буде представлено роботи українських фотографок, створені після початку повномасштабного вторгнення росії. Темою виставки стала документація сьогодення, ключовою обставиною якого є війна. На фотографіях зафіксовані бойові дії, буденність цивільних і волонтерів, а також зміни в навколишньому просторі під впливом війни.
В експозиції будуть представлені роботи трьох жінок: фотохудожниці Василини Врублевської, яка працює у жанрі fashion-фотографії та репортажу; Іви Сідаш – фотографки, чиї роботи публікуються в Financial Times, Spiegel, Business Insider, Reporters та інших виданнях, а також Анастасії Вербової – очільниці пресслужби батальйону «Вовки да Вінчі», яка фіксує події на фронті.
Фотографки документували дійсність воєнного часу в Ірпені та селі Мощун Київської області, Куп’янську, селі Мала Рогань Харківської області, Костянтинівці та Торецьку Донецької області, Львові, а також в реабілітаційному центрі Стейтен-Айленд у Нью-Йорку (США).
Кураторка Ірина Бойко зазначає: «Сьогодні жінки вимушені взяти на себе виняткову відповідальність: для одних – бути опорою та підтримкою для своїх рідних, піклуватись про дітей – крутити шестерні цивільного життя; для інших – зі зброєю в руках, боронити країну. Та всі вони, незалежно від обраної ролі, відважні у збереженні життя… Саме вони, виразно бачачи потворність війни, її жахливу гримасу, наділені світлою силою оберігати своїх від тотальної темряви».
Виставка проходитиме за підтримки меценатки Ольги Санден, яка планує організувати подібну експозицію в Нью-Йорку. За її словами, фотографія дозволяє миттєво зафіксувати реалії воєнного часу, що робить цей жанр ключовим мистецьким медіумом у період війни.
Експозиція триватиме до 4 серпня 2024 року.
Фото надані пресслужбою виставки