Цьогоріч фестиваль, організований Асоціацією «Дивись українське!», відбудеться вже вп'яте. Захід пройде з 16 по 18 серпня 2024 року на території Національного заповідника «Софія Київська» та запропонує глядачам насичену кінопрограму.
Фестиваль продовжує тему «Культура vs війна», зосереджуючись на боротьбі українців за свої цінності та спосіб життя. В рамках заходу на двох майданчиках – у приміщенні «Трапезна» та просто неба біля Софії Київської – будуть показані понад 35 стрічок.
16 серпня відбудеться допрем’єрний показ фільму «Да Вінчі» режисера Володимира Сидька. Він розповідає про життя та героїчний подвиг Дмитра Коцюбайла, відомого як «Да Вінчі», українського добровольця і командира батальйону «Вовки Да Вінчі» ЗСУ, який загинув у бою за Бахмут у 2023 році.
17 серпня глядачі зможуть побачити прем’єру документального фільму «Культура vs війна» режисера Кадіма Тарасова. Стрічка показує війну в Україні через призму історій відомих митців, які пішли до лав ЗСУ або займаються активною волонтерською діяльністю. Серед героїв фільму — Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Жадан, Тарас Тополя, Сергій Вусик, Дмитро Лінартович та інші. Міжнародна прем’єра фільму вже відбулася 24 лютого 2024 року в 12 країнах світу.
Того ж дня відбудеться допрем’єрний показ стрічки «Сопілка Перуна» режисера Євгена Мазуренка, яка розкриває життя артилеристів на бойовій позиції. Фільм створений на основі реальних відеоматеріалів, знятих безпосередньо на передовій, і показує військових як сучасних «жерців», які несуть службу в сакральному місці – на війні.
18 серпня фестиваль завершиться допрем’єрним показом фільму «Глядєлов» режисерки Ксенії Кравцової, який присвячений українському фотографу Олександру Глядєлову. Стрічка є унікальним літописом сучасної історії України, знятої об’єктивом Глядєлова від 1990-х до сьогодні. Вона охоплює конфлікти в Придністров'ї, Чечні, Азербайджані та російсько-українську війну.
У рамках проєкту «Культура vs війна» також відбудуться дві панельні дискусії. 16 серпня на тему «Культурний геноцид: від злочину до покарання», де говоритимуть про знищення культурної спадщини України під час війни. 17 серпня обговорять шляхи розвитку культурної дипломатії та успішні кейси взаємодії культурних інституцій з державними органами влади.