Команда Veteran Hub спільно з Patsany Agency презентувала відеоманіфест «Шлях коханої», який підкреслює важливість підтримки жінок і партнерок українських військових. Соціальний проєкт звертає увагу на складнощі, з якими стикаються жінки під час війни, розлуки та нових ролей, що їм доводиться виконувати.
Відео складається з двох сюжетних ліній: документальних кадрів із життя дружин воїнів та хору дружин військовослужбовців. У проєкті взяли участь 11 реальних партнерок військовослужбовців, серед яких Тетяна Рогоза, Марія Воскобойник, Вероніка Мішаєва-Яковлєва, Карина Калита, Марія Юрова та інші.
Ідея створення хору дружин військовослужбовців має міжнародний контекст – такі ініціативи поширені в багатьох країнах. Українська інтерпретація цього проєкту показує сестринство та солідарність між жінками, які опинилися на передовій боротьби за свої родини.
«Хочеться трохи більше розуміння від суспільства. Щоб люди, які гучно обговорюють «зраду», «мобілізацію» і «все пропало», враховували контекст часу. Щоб пам'ятали, що поруч з ними в одному вагоні, на одній зупинці, у спільній черзі, чи в коментарях під черговою новиною про обстріл, є жінки та дівчата, які мають додаткові тригери та переживання. Й у цю хвилину вони сам на сам справляються з болем, депресією, розлукою або втратою. Їх війна – часто невидима, проте справжня», – розповідає одна з учасниць маніфесту Тетяна Рогоза, дружина військовослужбовця ЗСУ.
Проєкт «Шлях коханої» є частиною ширшої програми підтримки родин українських воїнів, яка включає дослідження, подкасти, імерсійні вистави та карткові ігри. Ця ініціатива допомагає привернути увагу до досвіду жінок, які залишаються на «невидимому фронті», підтримуючи своїх партнерів і борючись із викликами війни.
Відеоманіфест створений за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, США та інших країн.