Свята – це час для затишних вечорів у колі сім’ї та друзів. І хоча кіно вже давно стало традицією у святкові дні, онлайн-театр Dramox пропонує театральну альтернативу фільмам. Ділимося добіркою з 5 українських вистав, щоб провести час із рідними корисно та цікаво.
1) «Нові мелодії Різдвяної ночі», Київська опера
Різдвяний концерт 2019 року з Ніною Матвієнко, основою якого є українські колядки. Однак це не традиційне виконання колядок із вертепом, козою, хустками і кожухами.
У записі концерту можна почути давні українські колядки, що увібрали багатовікові звичаї народу, у несподіваному прочитанні.
2) «Шинель», Театр 360 градусів та Театр на Подолі
Зимова класика – постановка на основі повісті Миколи Гоголя. Це історія про «маленьку людину», яка стикається з жорстокістю соціуму. Казковості постановці додає ідеально підібраний аудіоряд рок-музики та Шинель, як окремий персонаж, а точніше персонажка.
Ця вистава гарантовано торкнеться сердець і дорослих, і дітей, та змусить глядачів поміркувати про своє сприйняття світу.
3) «Вертеп», Харківський та Львівський театри ляльок
Музичний різдвяний перфоманс для дорослих. Режисерка Оксана Дмитрієва пропонує авторське художнє прочитання класичного вертепу. Це експериментальна постановка, яка використовує мінімум слів, лише канонічні біблійні тексти та колядки.
Немає звичної історії – є ритуальне дійство, яке повертає глядача до прадавнього сюжету про народження і смерть, вселяє віру в неминучу перемогу Добра і Світла. Театр тут повертається до своїх ритуально-магічних витоків і намагається говорити з глядачами мовою міфів та образів.
4) «Сімейний альбом», Театр на лівому березі Дніпра
Ностальгія, актори в масках сучасної «commedia dell’arte» та сміх. Це постановка без слів від італійського режисера Маттео Спіацці, яка розповідає про знайомий нам час 90-х років.
Постановка передає побут, життя та звички покоління розпаду СРСР. Глядач спостерігає за життям трьох поколінь однієї сім'ї. Через притаманні тоді моделі поведінки та норми розкривається ідея непорозуміння між нами та невміння прийняти іншість.
Культова інсценізація Сергія Маслобойщикова за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Драматична історія кохання Мавки і Лукаша переносить нас у загадкові глибини, де народжуються стихії всесвіту, незбагненного для героїв. Там пошук справжнього вимагає найбільшої жертви – ціни власного життя.
Цікаво, що «Verba» латиною означає: «слова», «мова», «текст», «слова пісні», «рукопис», «оклик»... Фонетично це слово повністю співпадає з українським словом «верба». Верба – це рослина, з якої Мавка виходить на початку п'єси і до якої повертається наприкінці.
Усі вистави доступні в онлайн-театрі DRAMOX.
Джерело: онлайн-театр DRAMOX.