З 27 по 30 березня Україна візьме участь у Лейпцизькому книжковому ярмарку, одному з ключових видавничих заходів Європи. Національний стенд D309 (хол 4) об’єднає дев’ять видавництв, зокрема «Моя книжкова полиця», «Час майстрів», «Ранок», «Час Змін Інформ», «Білка», PROBOOKS, «АДЕФ-Україна», журнал Gel[:b]lau та організацію Oseredok Leipzig e.V.
На Українській сцені відбудуться панельні дискусії, презентації та читання. Серед ключових спікерів – письменниця Оксана Забужко, журналісти Павло Казарін і Станіслав Асєєв, режисерка Ірина Цілик, правозахисник Максим Буткевич.
На ярмарку представлять переклади українських книг німецькою мовою, зокрема видання про Мустафу Джемілєва, твори Оксани Забужко, Тамари Дуди, Станіслава Асєєва, Павла Казаріна.
Офіційне відкриття стенду відбудеться 27 березня о 10:15 за участю представників Лейпцизького книжкового ярмарку, уряду Німеччини та міської влади. Програмою передбачено дискусії про українську літературу, свободу слова, дезінформацію та вплив війни на суспільство.
О 12:00 українська літературознавиця Ярина Цимбал занурить відвідувачів у світ українських 1920-х років та «Розстріляного відродження». Одразу після цього правозахисник, журналіст і автор Станіслав Асєєв представить німецький переклад книги «Світлий шлях – історія одного концтабору». Далі відбудеться публічна розмова з режисеркою та письменницею Іриною Цілик. Завершить день розмова із перекладачкою Лідією Нагель та автором і видавцем Матіасом Науманом, присвячена п’єсам українських драматургів.
28 березня на українській сцені розпочнеться із читання текстів Ірини Цілик, Христини Козловської, Катерини Михаліциної та Галини Петросаняк. О 14:20, на сцені ARD/ZDF/3Sat Наталка Сняданко, Оксана Забужко та Тайна Тервонен обговорюватимуть роль європейської літератури під час війни. Того ж дня Максим Буткевич разом з Якобом Вундервальдом та Рубеном Хьоппнером обговорять книгу «В правильному місці», яка була опублікована, коли Максим Буткевич перебував у російському полоні. Також відбудеться розмова з Павлом Казаріним, письменником, журналістом, а сьогодні військовослужбовцем.
29 березня у Café Europa відбудеться презентація книги «Мустафа Джемілєв» за участі Аліма Алієва, Севгіль Мусаєвої та Андре Штехра, а 30 березня – дискусія «Ключове слово: свобода — хто ми після всього?» за участю Максима Буткевича, Станіслава Асєєва, Павла Казаріна, Володимира Бальцера та Тамари Дуди.
Також спільно з Pictoric Illustrator Club та Мистецьким арсеналом буде презентовано міжнародну виставку «Життя на межі».
Організаторами програми є Український інститут книги, Goethe-Institut в Україні, Український інститут, Мистецький арсенал, Meridian Czernowitz, Федеральний центр політичної освіти та translit eV.
Повну інформацію про програму можна знайти на сайті. Квитки на книжковий ярмарок можна придбати за посиланням.