Виставка під назвою «Надто людське» триватиме з 18 квітня по 1 травня в київській Галереї «РА» (вул. Богдана Хмельницького, 32).
На експозиції буде представлено близько 20 робіт, створених автором у період з 2021 по 2025 роки. Виставка демонструватиме трансформацію художнього погляду митця під впливом повномасштабної війни, яка стала роздільною лінією у творчості багатьох українських митців. Теми руйнації і надії, рефлексії над загрозою втрати ідентичності та крихкості довкілля стали центральними мотивами.
До вторгнення Богдан Сокур навчався живопису в університеті VUT у Брно, однак на початку війни повернувся в Україну, приєднався до Сил оборони добровольцем, а згодом – вступив до лав НГУ, до однієї з бригад «Гвардії Наступу».
Художня практика Сокура бере початок у підлітковому віці, коли він захопився гіпгоп-культурою та графіті. Згодом його зацікавив американський поп-арт 1970-х років, елементи якого вплинули на формування його іронічного фігуративного живопису з відсилками до популярної культури. Пізніше митець звернувся до зображення реальності – побутових сцен, моментів і вражень, що передаються через мінімалістичну палітру та різкі мазки.
Сокур зазначає, що у своїх роботах прагне фіксувати не сюжет чи особистість, а відчуття — натовпу, дороги, простору. Роботи, які будуть представлені на виставці, є спробою художника зафіксувати реальність, що змінилася під впливом війни.
Митець підкреслює, що часто звертається до ідей Фрідріха Ніцше, зокрема до думки про мистецтво як спосіб подолання жаху перед життям.