25 квітня в Музеї історії міста Києва пройде міжнародний форум CHORNOBYL FORUM 2025, організований Європейським інститутом Чорнобиля. Подія приурочена до річниці Чорнобильської катастрофи та має на меті переосмислити її значення в сучасному контексті війни, ядерної безпеки, екологічних загроз та політики сталого розвитку.
Форум відбудеться втретє та збере українських науковців, експертів, ліквідаторів і дослідників. Серед тем обговорення – стан Зони відчуження, загрози, спричинені бойовими діями, екоцид як інструмент війни, а також можливі шляхи відновлення та захисту майбутнього.
Учасниками заходу стануть, зокрема:
Олена Паренюк – радіобіологиня, наукова співробітниця Інституту проблем безпеки АЕС НАН України;
Катерина Шаванова – біологиня, керівниця R&D проєктів компанії Kernel;
Денис Вишневський – еколог, начальник наукового відділу Чорнобильського біосферного заповідника;
Оксана Семенік – історикиня мистецтва, журналістка та дослідниця українського мистецтва;
Валерій Макаренко – журналіст і голова організації «Союз Чорнобиль – Фукусіма»;
Андрій Мізько та Ігор Письменний – пілоти гелікоптера Мі-6, одні з перших ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.
Ініціатором форуму виступає Валерій Коршунов, засновник ГО «Європейський інститут Чорнобиля».
Захід розпочнеться о 16:00. Вхід – за попередньою реєстрацією. Також передбачено онлайн-трансляцію на сайті форуму та в соцмережах організаторів.
Крім дискусійної частини, у Музеї історії міста Києва з 23 по 27 квітня триватиме виставка, присвячена тематиці Чорнобиля. В експозиції представлять роботи українських і міжнародних митців, які досліджують взаємодію людини, природи й технологій. Експозиція включає відеоарт, живопис, саундарт та віртуальну реальність із використанням VR/AR технологій. Вхід – вільний.