Коли від читання хочеться більшого, варто читати нонфікшн. Розгортаємо новинки жанру, щоб читачі мали змогу дізнаватися нове про себе, про світ і про людей у ньому, поглинати реальні історії, що вражають та надихають, розкривати не знане і не досліджене досі.
SMM-менеджерка та райтерка видавництва Vivat Марина Краснобока радить добірку книг, що збагатять ваш читацький досвід корисними знаннями та цікавою актуальною інформацією.
Філіппа Перрі «Важливо, щоб цю книжку прочитали всі, кого любите (і, можливо, хтось, кого не дуже)»
Якщо, прочитавши назву цієї книги, ви не подумали насамперед про себе — вона для вас. Якщо подумали, але на частині назви в дужках — вона однозначно для вас. Психотерапевтка Філіппа Перрі вклала весь спектр двадцятирічного досвіду роботи з травмами, самооцінкою та стосунками між людьми у цей путівник вирішення життєвих проблем, які трапляються на шляху кожного з нас.
У різні періоди життя доводиться проходити через чимало неприємних і навіть негативних подій: розриви стосунків із коханими людьми, сепарація від батьків, питання з рівнем самореалізації та самооцінки, стресові ситуації на роботі, цькування або самоцькування. Авторка розкриває причини виникнення подібних ситуацій, а також наслідки їх впливу на вас та на оточення. Що робити, якщо на сторінках книги ви впізнали себе або знайомий вам досвід? Читати далі, адже ключі до вирішення проблем Філіппа Перрі теж дає у досить легкому, зрозумілому та дотепному форматі.
«Важливо, щоб цю книжку прочитали всі, кого любите (і, можливо, хтось, кого не дуже)» варто читати поступово чи навіть частково. Вона стане рятувальним посібником у найважчі етапи загубленості та нерозуміння певних обставин. Поки ви знаходитесь поза ними — це цікавий та конструктивний нонфікшн про причинно-наслідкові зв’язки поведінки людей із людьми. Коли відчуваєте брак підтримки та розуміння того, що відбувається, знайомтеся — ця книга ваш новий друг, який щойно вдало пройшов курс психотерапії.
Сара Бейквелл «Людині під силу. Сімсот років гуманістичного вільнодумства, пошуку та надії»
Не очійте знайти у цій книзі визначень, на кшталт: «Гуманізм — це…». Британська професорка та письменниця Сара Бейквелл не копіює словникових трактувань, вона веде своєрідну дискусію, осмислює витоки та розвиток явища разом із читачем, аналізує досягнення різних епох та спадок визначних гуманістів від Петрарки до сьогодення. Авторка не робить академічних висновків та скрупульозно сформульованих суджень. Вона залишає простір для думок власників книги.
Інтелектуальний нонфікшн навіює безліч тем для довгих і глибоких обговорень. Чого досягло людство у моральному, культурному та етичному аспектах? Які кризи пережило і що втратило назавжди? Що чекає нас у недалекому майбутньому, якщо поглянути на історію трансформацій загальнолюдських цінностей? Практичний матеріал дає змогу розвинути критичне мислення та осягнути три ключові парадигми гуманізму: вільнодумство, пошук і надії. Саме тому книга стає компасом, який орієнтує на цілісне існування у гармонії із сумлінням у сучасному світі.
«Людині під силу» — гарний путівник світом моральної природи. Не один вечір вона змушуватиме мислити і аналізувати себе і оточення. А ще щиро посміятися, адже гумор — яскрава ознака особистості. Сара Бейквелл користується ним влучно та дотепно, щоб читаті з насолодою відкривали усе різноманіття людських світів.
Кетрін Ґілдінер «Доброго ранку, потворо! Героїко-терапевтичні історії про емоційне відновлення»
Найсильніше ранять найближчі. Інколи від цього неможливо втекти, інколи жертвами стають підсвідомо або й взагалі випадково. Травматичний досвід поглинає насолоду життям, викривлює світогляд та руйнує ментальну стійкість. Однак навіть від найжорстокіших ран існують ліки.
Психотерапевтка Кетрін Ґілдінер делікатно розповідає про вражаючий досвід п’яти своїх пацієнтів. Їх випадки складні, болісні та жахливі, однак різною мірою можуть відгукнутися багатьом. Герої книги ставали жертвами насилля, неприпустимого поводження батьків, втрачали найближчих людей та боролися з власним єством. Кожен із них доклав титанічних зусиль, щоб повернути собі емоційну стійкість та любов до життя. Універсальної пігулки, як і універсального діагнозу не існує. Одна проблема тягне за собою заплутаний клубок з причинами та наслідками. До гармонії та рівноваги приводять різні шляхи: самоусвідомлення, реабілітація, відстоювання власних кордонів чи здатність прощати.
«Доброго ранку, потворо!» — це п’ять реальних історій із вигаданими іменами, які доводять, що навіть повністю зламане життя може знову стати яскравим і приємним. Ця книга дасть читачам надійну підтримку, віру та стимул для внутрішньої роботи над собою. Із нею сформується чітке розуміння, що у вас завжди є ви, а власна опора і любов до себе може творити справжні зцілення.
Рід Гастінґс, Ерін Маєр «Netflix і культура інновацій»
У 2025 році Netflix планує витратити 18 мільярдів доларів на контент, а прогнозований прибуток сягатиме до 44 мільярдів. Це на 11-13% більше, ніж доходи минулого року, і ці величезні цифри щоразу більшають. Netflix чітко усвідомлюють потреби сучасних споживачів і вибудовують безпрограшну стратегію, яка працює на швидкість, якість та оригінальність.
У чому ж секрет такого успіху, і чому саме Netflix? Глядачі хочуть їх дивитися, а працівники щасливі і не мають намірів звільнятися. Їх контент цікавий та якісний, а команда напрочуд прогресивна. Секрет уже майже на поверхні — це люди. Компанія згуртувала навколо себе талановитих та активних і зуміла рости й розвиватися системно разом із ними. У такому середовищі хочеться працювати, впроваджувати інновації та досягати надпотужних результатів.
Рід Гастінґс та Ерін Маєр зібрали цінні поради, як створити ефективний та прогресивний бізнес, а систему співпраці перетворити на унікальну корпоративну культуру. Читачі мають змогу зазирнути за лаштунки найбільшого стримінгового сервісу та відчути зсередини, що означає тримати руку на пульсі у світі сучасного контенту. Книга надихає, мотивує та налаштовує оцінювати критичну важливість правильної стратегії побудови команди та бізнесу.
Едуард Андрющенко «Архіви КГБ. Невигадані історії»
Щоб відрізнити правду від пропаганди чи фальсифікацій потрібні не просто факти, а справжній талант розбирати всі деталі на найменші піщинки. Це вимагає страшенної уважності, надивленості, здатності критично мислити та піддавати сумніву достовірність побаченого чи прочитаного. Цілий пласт історії досі був для нас абсолютною вигадкою «всемогучої радянської системи», сотні людських доль були стерті жорнами історії. Однак все змінюється, коли таємничі архіви КГБ стають відкритими.
Едуард Андрющенко провів колосальну роботу, зібравши реальні спогади та свідчення та вивчивши десятки архівних справ митців, громадських діячів, пересічних громадян, які стали жертвами ситуацій чи навіть просто власної балакучості. Когось змушували писати абсурдні зізнання та доноси, хтось був свідком знищення власних праць, дехто потерпав від жорстоких катувань, а комусь доводилося прирікати на тортури інших. Темрява тоталітарної доби непроглядна, і Едуард Андрющенко проливає світло на окремі фатальні аспекти неможливості існувати у таких обставинах.
Документальний нонфікшн викриває, що за майстерністю впливу радянської машини на людську психіку і життя насправді стоїть лише страх. Система боялася кращих і ламала їх найвигадливішими способами. Щоб осягнути тогочасну добу і суспільство, потрібно пройнятися кожною окремою історією.
Девід Дж. Шварц «Мистецтво мислити масштабно»
Сучасний світ вимагає неабияких навичок саморозвитку, але у нестримному бажанні досягати успіху часто можна загубитися і стати нещасним. Ця книга про успіх без жертв і саморуйнування. «Мистецтво мислити масштабно» вчить жити повноцінне життя, мислити позитивно і водночас ефективно.
Доктор філософії та коуч з лідерства Девід Дж. Шварц переконує, що задля досягнення бажаних високих результатів потрібно насамперед покінчити із самокритикою. Варто сконцентруватися на власному потенціалі, масштабах свого мислення, зробити його об’ємним, далекоглядним та об’єктивним. Без зайвого пафосу, мрійництва та фантазій. Із чіткою матеріалізацією думок та аналітичним спостереженням за іншими.
Книга «Мистецтво мислити масштабно» дає практичні поради, інструменти та ідеї для покрокового досягнення бажаних результатів у різних сферах життя. Цей мотиваційний нонфікшн покликаний сформувати бажання до самовдосконалення щодня. Книга допоможе осмислити власні сильні сторони та значущість і почати цим користуватися задля покращення якості життя, не чекаючи здійснення захмарних ідей. Простіше, позитивніше, активніше — рецепт щоденних досягнень, які відкривають шлях до вершин.
Матеріал підготувала Марина Краснобока, SMM-менеджерка та райтерка видавництва Vivat