Активну відпустку з подорожами чи легкий відпочинок вдома завжди можна зробити ще приємнішими, додавши емоцій та літньої атмосфери. Із цим чудово впораються книги, які розслаблять, надихнуть, заінтригують або дадуть корисні поради.
SMM-менеджерка та райтерка видавництва Vivat Марина Краснобока радить добірку книг, що допоможуть взяти паузу та присвятити час собі і хорошій історії.
1. Еббі Хіменес «Частина твого світу»
Іноді, щоб знайти справжні цінності, потрібно відмовитись від звичного життя. Навіть якщо воно здається напрочуд стабільним та заможним.
Алексіс росла у багатій сім’ї славетних хірургів. Батьки визначили її долю наперед — продовження родинної справи. Однак щось підказує дівчині, що це не її шлях, вона хотіла б стати лікаркою екстреної допомоги. Одне випадкове знайомство з симпатичним столярем, заміська атмосфера та інше оточення дають дівчині поштовх зрозуміти, як боротися за власні мрії. Проте додатковим викликом стають ще й почуття, що зародилися у цій незапланованій мандрівці.
«Частина твого світу» — це не лише дотепна, мальовнича та легка історія. Сюжет порушує чимало знайомих тригерів, які ми старанно намагаємось уникати у щоденному темпі життя. Якщо зануритись у цю книгу глибше, можна дати собі час на аналіз власних пріоритетів.
2. Крістіна Лорен «Випадкові наречені»
Райська відпустка мрії із найнестерпнішою людиною у світі. А на що ви готові заради розкішного відпочинку на Гаваях?
Олів та Емілія — сестри-близнючки. У Емілії успішне у всіх планах життя: чудова кар’єра, безліч здобутків та пишне весілля із красенем. В Олів усе навпаки. Однакцього разу удача усміхається дівчині саме під час весілля сестри. Олів та друг нареченого Ітан єдині з гостей, хто не отруївся під час банкету, тож оплачений медовий місяць на березі океану дістається їм. Ітан страшенно бісить Олів, але серед гарячого піску, пальм та шуму хвиль вона ладна його потерпіти. І він, власне, теж.
«Випадкові наречені» — це по-справжньому гарячий літній ромком, що подарує легкість та щирий сміх під час читання. Саме те, що потрібно для релаксу.
3. Делія Овенс «Там, де співають раки»
Дика природа та ізольованість від людей можуть бути не лише відпочинком, а й способом життя. Коли відчуження стає зоною комфорту, світ розкривається інакше, є ризик стати дивачкою або назавжди лишитися самотньою.
Кая вчилася покладатися лише на себе. Покинута дівчинка виросла у цілковитій єдності з закинутим закутком світу, проте напрочуд красивим та фантастичним. Дівчина несміливо зважується впустити у своє серце кохання, але вже згодом стає підозрюваною у смерті власного хлопця. Внутрішня драма, зовнішні цькування, дорослішання та пошуки сили гартують Каю. Її внутрішній світ розкривається на паралелі дивовижних пейзажів та незвіданих станів природи. А в процесі боротьби за себе зароджується нове кохання.
Книга «Там, де співають раки» розворушує безліч почуттів. Тут вдосталь усього, щоб насититись емоційним читанням: романтики, атмосфери, детективної напруги, психологічного аналізу та незвичного сюжету. Відключити зовнішній світ і поринути з головою у цю історію вдасться з перших сторінок.
4. Михайло Коцюбинський «На острові»
Сонячний Коцюбинський — це завжди про неймовірні мальовничі пейзажі, описи, що захоплюють подих та почуття, що змушують умлівати. Краса його творів — це саме те, чим можна надихнутися та наповнитися у період відпустки.
«На острові» — збірка, в яку можна втекти, коли втомили люди, послухати ниви у червні, замилуватися гірськими краєвидами та пережити спектр емоцій від болю до натхнення. Тут читачі знайдуть і легендарні «Intermezzo» та «Тіні забутих предків», і проникливе, щемливе оповідання «Цвіт яблуні», і менш відомі оповідання, від яких кров у жилах холонутиме та вируватиме з новою силою. У центрі сюжетів — людина, з її щоденними драмами, прагненням гармонії, бажанням осягнути себе.
У збірці читачі знайдуть глибокий психологізм, поринуть у рефлексії та будуть щиро вражені, якою може бути людська душа у найпотаємніших її закутках. Ця книга поставить світ на паузу та дасть можливість озирнутися навколо, проникливо і неспішно.
5. Марк Лівін, Софія Терлез «Що зі мною? Як розвинути стійкість і жити якісно»
Відпустка — гарна нагода прислухатися до власних внутрішніх потреб. Окрім робочих та буденних клопотів, ми перебуваємо у стані постійного хронічного стресу, тому варто не забувати подбати про емоційне здоров’я.
Журналіст Марк Лівін та психологиня Софія Терлез створили практичний посібник із самодопоги в умовах довготривалих потрясінь. Адаптована до українських реалій модель стійкості включає 11 елементів: тіло, емоції, звички, їжа, цінності, відповідальність, корисне мислення, креативність, соціальні зв’язки, дружба, любов. Кожен розділ — це щирі поради щодо їх розвитку, зміцнення та навички самодопомоги.
Нонфікш «Що зі мною?» — це не психологічна теорія, а відверта і чесна бесіда, потрібна в темні часи. Книга допоможе дати собі час на розуміння, зізнатися у болях та знайти сильні сторони для порятунку емоційного стану.
6. Людмила Баран «Апельсин у калюжі»
Яскрава сонячна історія із цитрусовим смаком та помаранчевим настроєм. За легкістю та красою цієї книги ховається ще й величезна хвиля натхнення, яка накриє читачів бажанням мріяти і творити.
Настя — успішна блогерка. Вона має ідеального хлопця Влада та досконалу сторінку в Інстаграмі. Дівчина отримує надзвиайно вигідну пропозицію — зйомку у рекламі апельсинового соку. Але квітуча та ароматна плантація дає їй дещо більше, ніж роботу: зустріч із Богданом та повернення до мрії стати художницею. Настя повертається у Львів із частинкою сонячної пригоди та натхненням змінити життя.
Ця книга, як аромат квітучих апельсинів, наповнює бажаннями, натхненням та енергією. У ній ховається поштовх задуматись про власні мрії та справжні цінності життя.
Матеріал підготувала Марина Краснобока, райтерка видавництва Vivat