Покази відбудуться в кінотеатрі «Ліра» у межах програми HUMAN.EXE від KINOVE з 7 березня по 18 квітня 2026 року. Програма охоплює класичні та сучасні шведські фільми.

7 березня – «Сьома печать», реж. Інґмар Бергман. Це філософська притча про середньовічного лицаря, який повертається з Хрестового походу під час чуми та грає в шахи зі Смертю, намагаючись відстрочити свій кінець. Це глибока драма про пошук Бога, страх смерті, кризу віри та сенс життя.
14 березня – «Сунична галявина», реж. Інґмар Бергман. Це історія 78-річного професора медицини Ісака Борга зі Стокгольма. Перед близькою смертю Борг немов переглядає внутрішнім поглядом все пережите — і через спогад про дитячі роки приходить очищення, або навіть спокутування.
21 березня – «Персона», реж. Інґмар Бергман. Це психологічна драма про зіткнення двох жінок: відомої акторки Елізабет, яка раптово замовкла, та медсестри Альми, що доглядає за нею на самоті біля моря. Фільм досліджує розмивання меж між особистостями, ідентичність, самотність та конфлікт між внутрішнім «я» і зовнішньою «персоною».
28 березня – «Примарний віз», реж. Віктор Шестрем. Це шведська німа класика, що розповідає про Давіда Гольма, пияку та негідника, який помирає в новорічну ніч. Згідно з легендою, останній грішник, що помре у поточному році, стає візником примарного воза, який збирає душі померлих.
4 квітня – «Пісні з другого поверху», реж. Рой Андерссон. Це сюрреалістичний трагіфарс, що складається з набору скетчів, які змальовують кризу західного суспільства через призму абсурду, самотності та екзистенційної безпорадності. Фільм досліджує жадібність, байдужість та страх смерті, показуючи хаотичне життя міста, охопленого економічним та духовним занепадом.
11 квітня – «Ти, що живеш», реж. Рой Андерссон. Це чорна трагікомедія Роя Андерссона, що складається з низки абсурдних, статичних сцен, які показують буденність, самотність та вразливість людського існування. Фільм висміює нісенітницю життя, переплітаючи реальність із кошмарними снами, та досліджує теми егoїзму, нещастя й потреби в радості.
18 квітня – «Голуб сидів на гілці, міркуючи про життя», реж. Рой Андерссон. Це шведська трагікомедія режисера Роя Андерссона, що складається з 39 абсурдних скетч-епізодів про марність життя, красу та крихкість людського існування.
Проєкт реалізується за підтримки Посольства Швеції в Україні, а партнерами виступають Шведський кіноінститут, SF Studios та Coproduction Office.